Blisko 300 koni w Hali WTWK

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-03-17 10:04 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Weronika Tyndel - Orinoko W, fot. Anna P

Od piątku do niedzieli w hali Wrocławskich Torów Wyścigów Konnych na Partynicach odbędzie się V kwalifikacja PGNiG Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody. Na starcie stanie ponad 150 jeźdźców, którzy dosiadać będą blisko 300 koni.

Przedostatnie zawody trwającego od października cyklu zapowiadają się niezwykle ciekawie. Po tym, jak liderzy Pucharu „odpuścili” sobie zawody w Sopocie, a inni dobrzy jeźdźcy zdobyli tam punkty, sytuacja  w tabeli najważniejszej z kategorii  PGNIG HPP (seniorów) jest taka, że ponad 10 zawodników ma nadal realne szanse na końcowy sukces. Nic więc dziwnego, że do ostatniej przed finałem kwalifikacji zgłosili się prawie wszyscy najlepsi polscy jeźdźcy. Jest wśród nich lider rozgrywek – Andrzej Głoskowski z BKJ Bogusławice. On, po zajęciu wysokich miejsc w: Jaszkowie (2.), Poznaniu (3.) i Lesznie (1.), o niewiele może już powiększyć swoje konto punktowe, ponieważ regulamin zakłada, że do rankingu przed finałem liczą się trzy najlepsze wyniki z pięciu zawodów kwalifikacyjnych. Jednak obrońca tytułu zdobywcy HPP z ubiegłego sezonu doskonale zdaje sobie sprawę, że jego udany start we Wrocławiu może odebrać punkty innym – groźnym rywalom. Nikt poza Andrzejem Głoskowskim nie ma tak komfortowej sytuacji. Dla Jarosława Skrzyczyńskiego  (Agro-Handel Śrem), który jest drugi, Krzysztofa Ludwiczaka (Wechta Rosnówko) – 3., Marka Lewickiego (Czahary Pogorzelica) – 4., Aleksandry Lusiny (Agro-Handel) – 5. i pozostałych każde dobre miejsce we Wrocławiu to poprawienie swojej pozycji wyjściowej przed Janowskim finałem, który odbędzie się 9 kwietnia. Jednak są też i inni groźni rywale, jak Mistrz Polski Mściwoj Kiecoń z KJ Agro-handel Śrem, czy też Piotr Morsztyn (były zawodnik Śląska Wrocław, który od tego sezonu reprezentuje barwy KJ Osadkowski). Czy wygra któryś z faworytów? W minionych sezonach PGNiG Halowego Pucharu Polski Wrocław zawsze był miejscem niespodzianek. Mimo silnej obsady w partynickiej hali wygrywali młodsi, mniej utytułowani zawodnicy: w sezonie 2008/2009 Jacek Mierzwińskia z KJ Pegaz Chwałowice, a rok temu dwudziestodwuletnia amazonka z KJ Szary Michałowice Weronika Tyndel.  Seniorzy o punkty Pucharu walczyć będą podczas niedzielnego konkursu Grand Prix (godzina 14). Ale to nie wszystko, co warte jest obejrzenia. Halowy Puchar Polski to rywalizacja w aż sześciu kategoriach. Klasy OPEN walczyć będą w sobotnie popołudnie, z kolei juniorzy i młodzi jeźdźcy w niedzielę o godzinie 11. Poza tym zostanie rozegranych szereg innych ciekawych konkursów w skokach przez przeszkody, a z racji dużej ilości zgłoszeń trwać będą one codziennie od 8 rano do wieczora.

„Każdy Polak Jeździ Konno” – to hasło przyświeca cyklowi zawodów PGNiG HPP. W związku z tym w niedzielę w godzinach 13 – 16 najmłodsi kibice będą mogli skorzystać z darmowych przejażdżek na kucykach.

Informacje o PGNiG HPP

PGNiG Halowy Puchar Polski w skokach przez przeszkody  to największa w Polsce impreza jeździecka o cyklicznym charakterze rozgrywana zawsze w czasie sezonu halowego - to jest w okresie od drugiej połowy października do połowy kwietnia kolejnego roku. Począwszy od sezonu 2007/08 rozgrywki zostały przeorganizowane i zyskały nowy wizerunek ukierunkowany zarówno na zawodników, jak i na media oraz kibiców.
W tym sezonie (2010/11) na cykl PGNiG HPP składa się 7 zawodów jeździeckich rozgrywanych w całej Polsce. Główną kategorią zmagań podczas PGNiG HPP jest rywalizacja w gronie seniorów, w której uczestniczą najlepsi polscy jeźdźcy. Poza tym rywalizacja toczy się jeszcze w dwóch kategoriach młodzieżowych: juniorów i młodych jeźdźców. Przy okazji Halowego Pucharu Polski odbywają się rozgrywki w trzech kategoriach OPEN (na różnych poziomach na wysokości przeszkód od 100 do 130 cm), w których uczestniczą najlepsi amatorzy.

Kalendarz rozgrywek na sezon 2010/11
1.Jaszkowo, 22-24 października 2010 r. - I kwalifikacja (wszystkie kategorie)
2.Nowa Wieś (Kuźnia), 19-21 listopada 2010 r. II kwalifikacja (HPP juniorzy, MJ, oraz HPPO C, N i Business)
3.Poznań, 10 grudnia 2010 r. - III kwalifikacja (HPP seniorzy i HPPO Business)
4.Leszno, 25-27 lutego 2011 r. - IV kwalifikacja (HPP seniorzy, juniorzy, MJ oraz HPPO C i N)
5.Sopot, 4-6 marca 2011 r.  - V kwalifikacja (wszystkie kategorie)
6.Wrocław, 18-20 marca 2011 r. - VI kwalifikacja (wszystkie kategorie)
7.Janów Podlaski, 8-10 kwietnia 2011 r. -  Finał (wszystkie kategorie)

Więcej informacji, programy, listy, wyniki na www.hppskoki.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama