Piłkarze Chrobrego Głogów zakończyli sezon na 9. miejscu

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-06-04 07:32 | Zmodyfikowano: 2023-06-04 07:32
Piłkarze Chrobrego Głogów zakończyli sezon na 9. miejscu - fot. chrobry-glogow.pl

Puszcza dość szybko chciała ustawić sobie ten mecz i niemal od początku była w natarciu. W 13 minucie Emile Thiakane pokonał Karola Dybowskiego, ale sędzia z uwagi na pozycję spaloną gola nie uznał. Po chwili temu samemu zawodnikowi przeszkodził świetnie interweniujący, powracający do składu Dybowski, którego wspomógł jeszcze interweniujący na linii Jakub Kuzdra. W 24 minucie po stałym fragmencie – jak zwykle groźnym w wykonaniu Puszczy – z bliska spudłował główkujący Kamil Zapolnik.

Drugą część dla odmiany lepiej zaczął Chrobry. Groźnie z ostrzejszego kąta uderzył Patryk Mucha. Bramkarz miejscowych Kewin Komar stanął na posterunku, a po dobitce Kamila Wojtyry sytuację uratował Wojciech Hajda. Tyle, że po tym to znów Puszcza zaczęła dochodzić do głosu. W 51 minucie sędzia Łukasz Szczech po raz drugi nie uznał jej bramki, bo trafiający Kamil Zapolnik był na spalonym. W 67 minucie kolejne zagrożenie, po nim korner, a po rzucie rożnym następne – tym razem Zapolnik skierował futbolówkę nad poprzeczkę.

Na kwadrans przed końcem Chrobrego ochronił Karol Dybowski, gdy po zamieszaniu bliżej bramki przedarł się Rok Kidric i po jego strzale to właśnie Dybowski instynktownie odbił piłkę.

Tyle niewykorzystanych sytuacji zgodnie z piłkarskim przysłowiem się zemściło. W 89 minucie po wrzutce Jakuba Kuzdry do główki zbierał się Rafał Wolsztyński. Blokując próbującego interweniować Kewina Komara zmusił go do błędu – niepewnego piąstkowania. To po tym przy piłce znalazł się Jakub Górski i głową z kilkunastu metrów wpakował ją do środka.

Ostatecznie Chrobry zakończył sezon na 9. miejscu w tabeli, z dorobkiem 46 punktów. Bezpośredni awans do Ekstraklasy wywalczyły ŁKS i Ruch Chorzów. W barażach zagrają natomiast Wisła Kraków, Puszcza Niepołomice. Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Stal Rzeszów. Do II ligi spadły Skra Częstochowa, Chojniczanka Chojnice i Sandecja Nowy Sącz.

Puszcza Niepołomice – Chrobry Głogów 0:1 (0:0).

Bramki: 0:1 Jakub Górski (89).

Żółta kartka – Puszcza Niepołomice: Marcel Pieczek; Chrobry Głogów: Robert Mandrysz, Jaka Kolenc, Mavroudis Bougaidis, Patryk Mucha, Rafał Wolsztyński.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).