Strzelnica we Wrocławiu szczęśliwa dla zawodniczki z Bydgoszczy

PP/PAP/media PZSS | Utworzono: 2023-06-23 06:30 | Zmodyfikowano: 2023-06-23 06:30
Strzelnica we Wrocławiu szczęśliwa dla zawodniczki z Bydgoszczy - fot. media PZSS
fot. media PZSS

Już w klasyfikacjach Breś (CWZS Zawisza Bydgoszcz) zajmując drugie miejsce dała sygnał, że będzie poważną kandydatką do walki o medale. W finale radziła sobie doskonale i razem z Camille Jedrzejewski, która w eliminacjach była piąta, dotarła do decydującego spotkania. W pojedynku o złoto Polka, świętująca w czwartek 29. urodziny, pokonała reprezentantkę Francji 17:13, choć w końcówce to Francuzka radziła sobie lepiej. 

- Emocje były naprawdę wysokie, a do tego było bardzo gorąco. To pewnie sprawiło, że na finiszu już szło mi trochę słabiej, ciężko było o koncentrację, nie utrzymywałam wzroku, jak powinnam. Cieszę się więc, że to złoto jest jednak moje - przyznała po zawodach Breś.

Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy Olena Kostewycz.

Do finału pistoletu pneumatycznego dotarła także Julia Borek. Poznanianka w kwalifikacjach była ósma i takie miejsce też zajęła w ścisłym finale.

W pierwszym dniu zawodów na strzelnicy we Wrocławiu o medale rywalizowały również pary mieszane w konkurencji karabinu pneumatycznego i mężczyźni w pistolecie pneumatycznym.

Aneta Stankiewicz w parze z Tomaszem Bartnikiem zajęli w kwalifikacjach 19. miejsce i nie awansowali do walki o medale. Podobnie było w przypadku Grzegorza Długosza i Oskara Miliwka, którzy w pistolecie pneumatycznym zajęli, odpowiednio, 28. i 30. miejsce.

W piątek na strzelnicy we Wrocławiu pary mieszane będą rywalizować w pistolecie pneumatycznym, rozegrane zostaną także zmagania w karabinie pneumatycznym kobiet i mężczyzn.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.