Włoszki, Finowie i Ukraińcy najlepsi na strzelnicy we Wrocławiu

PP/PAP | Utworzono: 2023-06-28 06:20 | Zmodyfikowano: 2023-06-28 06:20
Włoszki, Finowie i Ukraińcy najlepsi na strzelnicy we Wrocławiu - fot. European Games Kraków-Małopolska 2023

W kolejnym dniu Igrzysk Europejskich na strzelnicy Śląska o medale walczyły drużyny w konkurencji skeet oraz pary mieszane w pistolecie na 25 metrów. Polska miała swoich reprezentantów tylko w tej ostatniej konkurencji. Borek i Miliwek przebrnęli pierwszą część kwalifikacji, ale w drugiej zajęli ósme miejsce i nie stanęli do walki o medale.

Kolejny udany dzień zaliczyli reprezentanci Włoch, który wygrali w drużynie kobiet w skeet, a w rywalizacji mężczyzn sięgnęli po srebro ulegając w finale Finlandii. W parach mieszanych wygrała para z Ukrainy, zdobywając pierwszy złoty medal dla swojego kraju w strzelectwie podczas igrzysk.

W klasyfikacji medalowej uwzględniającej tylko strzelectwo zdecydowanie prowadzą Włosi, który zdobyli w sumie dziesięć medali, w tym pięć złotych. Polska z trzema krążkami w trzech różnych kolorach plasuje się na siódmym miejscu.

W środę we Wrocławiu zostaną rozegrane dwa finały: w pistolecie 25 metrów drużynowo kobiet i w karabinie trzy pozycji par mieszanych.