Kolejna ulica zachodniego Wrocławia pójdzie do remontu

Jakub Ciołko, JD | Utworzono: 2023-07-13 06:37 | Zmodyfikowano: 2023-07-13 06:38
Kolejna ulica zachodniego Wrocławia pójdzie do remontu - fot. Wrocławskie Inwestycje
fot. Wrocławskie Inwestycje

Zniszczona i popękana nawierzchnia arterii ma zostać przebudowana, by wraz z ulicą Dolnobrzeską, także przeznaczoną do remontu, usprawnić ruch w okolicy Leśnicy i Stabłowic. Postępująca degradacja trasy coraz bardziej zagraża bezpieczeństwu wszystkich użytkowników ruchu, a piesi od lat nie mają tam nawet chodnika.

- Tam ruch jest dosyć duży, więc naturalnie należy poprawić stan tej drogi – mówi Radiu Wrocław Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji:

– Nie jest to droga na pewno bezpieczna. Przebudujemy kompleksowo 2 km ulicy Wilkszyńskiej. Cała ta infrastruktura podziemna, która jest najbardziej kosztowna, zostanie na tym odcinku wybudowana. Zajmiemy się oczywiście zielenią.

Do 10 sierpnia powinniśmy poznać wykonawcę prac, który po podpisaniu umowy będzie miał 22 miesiące na ich zakończenie. Naprawa obejmie przede wszystkim nawierzchnię, a błotniste pobocza ustąpią miejsca chodnikom. Usprawniona zostanie też infrastruktura komunikacji zbiorowej.

- Z tych zmian skorzystają wszyscy, ale przede wszystkim ci, którzy przy Wilkszyńskiej mieszkają – dodaje Krzysztof Świercz:

– Przystanki nie spełniają standardów wrocławskich. Będziemy je przebudowywać. Budować perony, wiaty oraz tę infrastrukturę niezbędną do tego, żeby pasażerowie mogli wygodnie wsiadać i wysiadać. Oczywiście powstaną przejścia dla pieszych i wyniesione skrzyżowania, żeby powstrzymać brawurę kierowców.

Przeznaczony do remontu odcinek zostanie uzupełniony przez drogi dla rowerów oraz nowoczesne oświetlenie. Część środków finansowych na remont ulicy Wilkszyńskiej pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na tego typu prace Wrocław uzyskał łącznie 27,5 mln złotych.

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Gość2024-01-10 22:14:36 z adresu IP: (2a00:f41:70b7:850f:c804:x:x:x)
To średniowieczna dzielnica miasta gdzie wywozi się szamba, a w latach 70tych ówcześni mieszkańcy popełnili fatalny błąd wyrażając przyłączenie do miasta Ale zapraszam na fragment ulicy Wińskiej od części asfaltowej do przejazdu kolejowego w stronę wsi Żurawiniec - po stronie sąsiedniej gminy asfalt, po stronie miasta tłuczeń i kamienie - taki dramat dla zawieszenia.