Dominikanie zapraszają na wyjątkowe koncerty

JD | Utworzono: 2023-07-14 12:09 | Zmodyfikowano: 2023-07-14 12:13
Dominikanie zapraszają na wyjątkowe koncerty - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

Do udziału w tym artystycznym projekcie zostali zaproszeni artyści z kraju i zagranicy. Z racji różnorodności i mnogości gatunków muzycznych formuła wydarzenia przyjęła kształt trzech spotkań z muzyką w formie koncertu organowego (na obu instrumentach znajdujących się w świątyni), koncertu chóralnego oraz koncertu jazzowego.

Koncert organowy (środa, 19 lipca - kościół św. Wojciecha) wykona Marek Kudlicki, wybitny polski organista i dyrygent zespołu Camerata Polonia na co dzień mieszkający i pracujący w Austrii. Koncert chóralny (czwartek, 20 lipca - kaplica św. Józefa) zostanie wykonany przez młody i pełen zapału artystycznego zespół wokalny Cantus z Leszna pod dyrekcją Tomasza Sowińskiego. Koncert jazzowy (piątek, 21 lipca - stary refektarz) usłyszymy w wykonaniu międzynarodowego tria w składzie: Kenny Carr -gitara (USA), Dominik Gawroński - trąbka (Polska), Jakub Olejnik - kontrabas (Polska).

Na wszystkie koncerty, które rozpoczynają się o godzinie 20.00 i potrwają około godziny, wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.