Areszt dla 65-latka podejrzanego o przestępstwa pedofilskie

PAP, JD | Utworzono: 2023-07-26 12:28 | Zmodyfikowano: 2023-07-26 12:29
Areszt dla 65-latka podejrzanego o przestępstwa pedofilskie - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

Do zatrzymania 65-latka doszło dzięki współpracy policji z Fundacją ECPU Polska – poinformował w środę (26 lipca) mł. asp. Tomasz Nowak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

"65-latek od dłuższego czasu korespondował przez komunikator internetowy z osobą dorosłą, która podawała się za małoletnią, a podczas rozmów zmierzał do realizacji propozycji obcowania płciowego poprzez chęć bliższego poznania i spotkania się" - podał Nowak.

65-latek przyjechał do Wrocławia, aby spotkać z poznaną w Internecie – jak mu się wydawało – małoletnią dziewczynką. Został wówczas zatrzymany przez policję. "Odnaleziony przy mężczyźnie telefon komórkowy został przekazany biegłemu, który w jego pamięci odszukał treści pornograficzne w postaci zdjęć z udziałem małoletnich poniżej 15. roku życia" – przekazała mł. asp. Tomasz Nowak.

Prokurator postawił mężczyźnie trzy zrzuty, w tym dwa dotyczące nakłaniania małoletniej poniżej 15. roku życia do obcowania płciowego. Podejrzany przyznał się w całości do zarzucanych mu czynów – podała policja. Decyzją sądu 65-latek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.