Ponad 2,7 tys. wolnych miejsc w II etapie rekrutacji do wrocławskich szkół ponadpodstawowych

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-07-31 16:54
Ponad 2,7 tys. wolnych miejsc w II etapie rekrutacji do wrocławskich szkół ponadpodstawowych - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

W II etapie rekrutacji, uzupełniającym, biorą udział osoby, które nie dostały się do żadnej z wybranych szkół w I etapie lub które dostały się do szkoły, jednak zmieniły zdanie i chcą podjąć naukę w innej placówce, w której pozostały wolne miejsca.

Etap uzupełniający przebiega na tych samych zasadach, co I etap. Tu również wybiera się oddziały w sześciu placówkach, a o przyjęciu do szkoły decyduje liczba zebranych punktów rekrutacyjnych.

W rekrutacji podstawowej (I etap) do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez miasto zakwalifikowało się ponad 10,6 tys. osób, z tego przyjętych jest ponad 9,3 tys. uczniów. Niezakwalifikowanych było ponad 1,1 tys. uczniów.

9 sierpnia opublikowane zostaną listy uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w etapie uzupełniającym. Osoby zakwalifikowane muszą w terminie od 10 do 17 sierpnia potwierdzić chęć przyjęcia do placówki, składając oryginały świadectwa ukończenia szkoły ponadpodstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Szczegółowy kalendarz rekrutacji oraz wykaz wolnych miejsc można znaleźć TUTAJ.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.