Dziecko pod wpływem narkotyków, rodzice w areszcie

Andrzej Andrzejewski, JD | Utworzono: 2023-08-07 11:42 | Zmodyfikowano: 2023-08-07 11:46
Dziecko pod wpływem narkotyków, rodzice w areszcie - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

Stan dziecka w momencie, kiedy trafiło ono do szpitala, był ciężki. Niemowlę było pod bardzo silnym wpływem metamfetaminy. Gdy lekarze walczyli o jego życie, rodzice dziecka mieli ograniczoną świadomość - również przez substancje psychoaktywne.

- Z ustaleń biegłych wynika, że to ojciec mógł zaaplikować narkotyk swojemu synkowi - wyjaśnia Radiu Wrocław kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji:

"Dzisiaj sąd przyczynił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec rodziców dziecka środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące."

W tej chwili życie malucha nie jest zagrożone. Zarówno matka, jak i ojciec zostaną za kratami przynajmniej przez trzy miesiące.

Matce chłopca, za brak należytej opieki nad dzieckiem, grozi do 5 lat więzienia. Ojciec odpowie także za spowodowanie u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i posiadanie narkotyków. Może spędzić za kratami nawet 15 lat. Aresztowani nie przyznają się do winy. Prokurator złoży wniosek o pozbawienie ich praw rodzicielskich.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.