Cieszmy się latem, póki jest. Nadciąga zmiana pogody

Jakub Ciołko, BM | Utworzono: 2023-08-26 16:59 | Zmodyfikowano: 2023-08-26 17:00
Cieszmy się latem, póki jest. Nadciąga zmiana pogody - Fot: zdjęcie ilustracyjne, Pixabay
Fot: zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

- Raczej te temperatury sięgające w ostatnich dniach powinniśmy mimo wszystko traktować jako anomalię. Przed nami typowe dla naszego klimatu ochłodzenie – mówi Radiu Wrocław Barbara Wrona z IMGW:

- Zważywszy, że jest 26 sierpnia, to nie należy tak się temu dziwić i drastycznego chłodu takiego nie będzie. To będzie stopniowo. Jutro będzie 24, w poniedziałek 19, a później tak koło 20.

W najbliższych dniach wzrośnie na pewno zachmurzenie, ale nie ma gwarancji, że możemy spodziewać się opadów. Spodziewać za to należy się nieco gorszego nastroju, a w skrajnych przypadkach nawet bólu głowy.

- Właściwie to nawet nie będzie wina ciśnienia czy deszczu, tylko podświadomego poczucia, że przed nami jednak coraz krótsze dni – mówi Radiu Wrocław Barbara Wrona z IMGW:

Nie sądzę, żeby to miało odbicie na jakichś chorobowych skutkach, natomiast na pewno na naszym nastroju. Jednak taka pochmurna pogoda nie sprzyja naszemu naturalnemu optymizmowi.

Zmiany nie oznaczają, że lato już do nas nie powróci. Pod koniec nadchodzącego tygodnia zachmurzenie powinno ustąpić miejsca słońcu. Wzrośnie temperatura, ale poza nielicznymi wyjątkami nie powinna przekraczać 29 stopni Celsjusza.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.