To ostatnie chwile, by aplikować na studia we Wrocławiu

, JD | Utworzono: 2023-09-13 07:37 | Zmodyfikowano: 2023-09-13 07:38
To ostatnie chwile, by aplikować na studia we Wrocławiu - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

Na większości kierunków Uniwersytetu Wrocławskiego, zarówno dziennych, jak i zaocznych, dodatkowa rekrutacja zakończy się w piątek 15 września.

- Ta rekrutacja bezpośrednio przed jesienią jest bardzo istotna dla osób, których plany mogły się zmienić w czasie wakacji. Liczymy, że większość miejsc zostanie zajęta – mówi Radiu Wrocław Agata Mitek z Uniwersytetu Wrocławskiego:

"Na Uniwersytecie Wrocławskim mamy około 600 wolnych miejsc na studia I stopnia w formie stacjonarnej. Do wyboru są zarówno kierunki ścisłe, przyrodnicze, jak i humanistyczne i filologia. Także dla każdego coś miłego."

Zamknięty został już nabór na Politechnice, gdzie jeszcze w poniedziałek wolnych było 700 miejsc. Z kolei Uniwersytet Ekonomiczny ma już jedynie wakaty na studiach magisterskich i niestacjonarnych, a rekrutacja zakończy się 28 września. Czas mają jeszcze chętni do podjęcia nauki na Uniwersytecie Przyrodniczym, ale najpopularniejsze kierunki są już pełne.

- Tradycyjnie królowała u nas weterynaria, ale tam nie ma już szans się dostać. Są za to inne, również ciekawe kierunki – mówi Radiu Wrocław Paulina Boroń-Kacperek z Uniwersytetu Przyrodniczego:

"Wolne miejsca mamy na 19 kierunkach studiów. Na niektórych tych miejsc nie ma dużo, jest zaledwie kilka tak jak na geodezji i kartografii, i na gospodarce przestrzennej, czy na budownictwie."

Czas na składanie podań przyszli studenci nauk przyrodniczych mają do 19 września. Wyniki postępowań rekrutacyjnych na wszystkich wrocławskich uczelniach publicznych studenci powinni poznać w ciągu najbliższych dwóch tygodni.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.