Turów - Basket: Czas na play-off!

| Utworzono: 2011-04-01 02:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. ksturow.eu

Dwa pojedynki, dwa zwycięstwa Turowa, ale aż trzy dogrywki - tak wyglądała rywalizacja obu drużyn w sezonie zasadniczym. Zgorzelczanie stoczyli z Basketem Poznań niezapomniane pojedynki. To sprawia, że ćwierćfinałowa rywalizacja zapowiada się naprawdę fascynująco.

Żaden zespół z dołu tabeli nie przysporzył tyle kłopotów drużynie Jacka Winnickiego co Basket. To o tyle zaskakujące, że ekipa z Wielkopolski z trudem wywalczyła awans do fazy play-off, a Turów do końca walczył o pierwsze miejsce w lidze.

Posłuchaj zapowiedzi Michała Hamburgera:

Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji jest Turów, który przed sezonem po cichu zapowiadał walkę o czołową czwórkę, ale po rundzie zasadniczej jest głównym kandydatem do gry w finale. Oczywiście obok broniącego tytułu Asseco Prokomu Gdynia.

Trenerzy Jacek Winnicki i Milija Bogicević zbudowali podobne ekipy. Oczywiście z zachowaniem odpowiednich proporcji. Zarówno w Turowie i Baskecie liczy się zespół. Nie ma liderów, od których uzależniona jest ofensywa drużyny. Zgorzelczanie mają wprawdzie Torey'a Thomasa, który mógłby być gwiazdą ataku, ale Amerykanin częściej skupia się na reżyserowaniu gry. Z korzyścią dla zespołu. Te proporcje to różnica w umiejętnościach. Te są zdecydowanie atutem Turowa, który będzie miał także w tej serii przewagę własnego parkietu. A to, biorąc pod uwagę jak "czarno-zieloni" grają u siebie, naprawdę dużo.

Pierwszy mecz rozpocznie się w piątek o godz. 17.45. Drugie starcie w sobotę o godz. 18.00. Oba mecze będziemy relacjonować w Radiu Wrocław i transmitować na www.prw.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama