Trwa druga edycja konferencji medycznej Forum Dolnośląskie DOLMED.Tech 2023

Jakub Thauer, mk | Utworzono: 2023-09-21 15:51 | Zmodyfikowano: 2023-09-21 15:52
Trwa druga edycja konferencji medycznej Forum Dolnośląskie DOLMED.Tech 2023 - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Jest to miejsce do wymiany wiedzy i doświadczenia dla branży technologii medycznych w dziedzinie ochrony zdrowia. To także miejsce gdzie prezentowane są aktualne trendy i priorytety rozwojowe z obszaru nowych technologii medycznych:

To miejsce dialogu dla nauki, innowacji i biznesu - mówi Wicemarszałek Dolnego Śląska, Marcin Krzyżanowski

- To jedno z największych wydarzeń, gdzie w jednym miejscu mogą się spotkać menadżerowie ochrony zdrowia, świat nauki, ale również i świat technologii medycznych, czy start-upów, które proponują rozwiązania, których głównym celem jest to, żeby jakość, ale i również standard obsługi pacjentów był jak na najwyższym poziomie.

Jak mówi Prezes Zarządu Dolmed S.A we Wrocławiu, Piotr Wiczkowski - forum, to miejsce na Dolnym Śląsku, w którym mogłyby spotkać się: świat nauki, biznesu i nowych technologii branży medycznej:

- W tej edycji dzisiejszej, chcemy się skupić przede wszystkim na profilaktyce i wczesnej diagnostyce, a przede wszystkim na nowych technologiach. Chcemy dokonać takiego połączenia różnych światów i różnych punktów widzenia, po to aby wypracowywać różne poglądy, które powinny prowadzić do poprawy w zakresie profilaktyki i wczesnej diagnostyki.

- Celem forum jest zaprezentowanie aktualnych trendów i priorytetów w rozwoju nowych technologii medycznych - mówi Dyrektor Generalny GE Healthcare w Polsce - Grażyna Rubiś-Liolios:

- Mamy w swoim portfolio wiele urządzeń, które wykorzystują najnowsze algorytmy sztucznej inteligencji, po to żeby poprawić dostęp do badań diagnostycznych, przyspieszyć wczesną diagnostykę, pomóc lekarzom przy opisywaniu tych badań. Dzisiaj chcemy się tą wiedzą i doświadczeniem podzielić.

Forum potrwa do jutra, biorą w nim udział samorządowcy, przedsiębiorcy, lekarze, a przede wszystkim przedstawiciele wszystkich uczelni około medycznych z terenu Dolnego i Górnego Ślaska.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.