AZS – CCC: Będzie piąty mecz

| Utworzono: 2011-04-02 23:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po dwóch pierwszych meczach w Polkowicach wydawało się, że finał rozgrywek jest na wyciągnięcie ręki. CCC z trudem, ale wygrało oba spotkania przed własną publicznością i prowadziło w serii do trzech zwycięstw 2:0. Niestety, obu szans na awans w Gorzowie nie udało się wykorzystać. Losy półfinału rozstrzygnie piąty pojedynek.

Piątkowe starcie w Gorzowie było widowiskiem jednostronnym. W zespole CCC kompletnie zawiodły liderki. Sharnee Zoll nie trafiła żadnego rzutu, a Amisha Carter przegrywała walkę pod tablicami. Już po pierwszej kwarcie AZS prowadził różnicą 13 punktów i spokojnie kontrolował mecz. Skończyło się klęską polkowiczanek 49:67.

W sobotę było dużo lepiej. Ale tylko przez dwie kwarty. Do przerwy zespół Krzysztofa Koziorowicza prowadził różnicą 10 punktów, a znakomicie grę zespołu prowadziła Zoll. Wszystko posypało się po przerwie. W trzeciej i czwartej kwarcie „Pomarańczowe” rzuciły zaledwie 15 punktów. Rywalki aż o 20 więcej! Kapitalne spotkanie rozegrała w drużynie akademiczek Justyna Żurowska, którą wspierały Amerykanki.

Rywalizacja przeniesie się teraz ponowie do Polkowic. Zwycięzca zagra w finale, przegrany powalczy o brąz.

Piątek: KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 67:49 (26:13, 18:10, 15:12, 8:14)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Chioma Nnamaka 16, Agnieszka Kaczmarczyk 12, Lyndra Weaver 10, Izabela Piekarska 10, Samantha Richards 8, Justyna Żurowska 4, Agnieszka Skobel 4, Katarzyna Dźwigalska 3.

CCC Polkowice: Natalia Trofimowa 10, Agnieszka Majewska 8, Joanna Walich 6, Amisha Carter 6, Anna Pietrzak 5, Małgorzata Babicka 4, Kalana Green 4, Walerija Musina 2, Sharnee Zoll 2, Tangela Smith 2, Justyna Jeziorna 0.

Sobota: KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 66:55 (17:15, 14:25, 16:6, 19:9)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Justyna Żurowska 21, Lyndra Weaver 13, Samantha Richards 11, Chioma Nnamaka 9, Izabela Piekarska 8, Katarzyna Dźwigalska 2, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Agnieszka Skobel 0.

CCC Polkowice: Sharnee Zoll 16, Agnieszka Majewska 11, Amisha Carter 8, Tangela Smith 6, Małgorzata Babicka 5, Natalia Trofimowa 5, Walerija Musina 2, Justyna Jeziorna 2, Kalana Green 0.