BISZ: Mówię brudnopisem, wolę pisać

Michał Kazulo | Utworzono: 2023-10-20 12:22 | Zmodyfikowano: 2023-10-20 12:25
BISZ: Mówię brudnopisem, wolę pisać - fot. Jakub Dworzecki
fot. Jakub Dworzecki

POSŁUCHAJ:

Na początku swojej muzycznej drogi Bisz działał z lokalnymi raperami. Razem z Rafałem „Oerem” Skibą oraz Karolem „Kayem” Tomasem założył B.O.K. Do formacji później dołączyli również Paweł „DJ Paulo” Molenda, a także Marcin Bartyna (gitara), Michał „Bromba” Lutrzykowski (gitara basowa), Arkadiusz „Pestka” Wiśniewski (perkusja) oraz Łukasz „Syluch” Sylwestrzak (skrzypce). W 2007 roku Bisz podjął współpracę z producentem muzycznym Kosą, z którym wydał minialbum pt. Zimy. Płyta zyskała popularność w podziemiu artystycznym.

Rok później wspólnie z B.O.K wydał nielegal Ballady, hymny, hity. Album znalazł się na 5. miejscu w rankingu serwisu internetowego Spinner – „Nielegal Roku 2008". Kolejnym krążkiem duetu Bisz – Kosa był Idąc na żywioł. B.O.K nagrał jeszcze nielegal Raport z walki o wartość. Następnie formacja podpisała kontrakt wydawniczy z firmą My Music. Efektem współpracy był wydany w 2011 roku album W stronę zmiany, który dotarł do 44. miejsca listy OLiS.

Rok później został wydana debiutancka płyta Bisza pt. Wilk chodnikowy, która zdobył status złotej płyty. Kolejny album B.O.K - Labirynt Babel, uplasował na 1. miejscu zestawienia OLiS.

Dłuższą kooperację podjął z twórcą znajdującym się na przeciwnym biegunie muzycznym, znakomitym tekściarzem - Radkiem Łukasiewiczem, tworząc duet Bisz –Radex. Za wspólnie wydany album - Wilczy Humor - zostali nominowani do Fryderyka. W 2020 r. Bisz wydał album Blady Król - konceptualny zestaw opowieści o trudnych aspektach ludzkiego losu.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.