Pojawią się setki nowych drzewek. Trwa akcja WROśnij we WROcław

Jakub Dworzecki, AO | Utworzono: 2023-10-21 11:01 | Zmodyfikowano: 2023-10-21 11:04
Pojawią się setki nowych drzewek. Trwa akcja WROśnij we WROcław - fot. Jakub Dworzecki
fot. Jakub Dworzecki

Posadzili 300 drzew, a każde ma swojego patrona - dzieci, które urodziły się w tym i ubiegłym roku w stolicy Dolnego Śląska. Dziś w Parku Zachodnim mieszkańcy posadzą kolejnych 300 nowych drzewek, którym patronować będą najmłodsi wrocławianie i wrocławianki. Przy okazji na uczestników czeka też wiele atrakcji, np. pokazy rekonstruktorów. Co dziś zaprezentują? To słuchaczom Radia Wrocław zdradzają Hugo i Miłobor:

„XIII wiek to jest okres wypraw krzyżowych albo okres „okołogrunwaldzki” - XV wiek, także już jest zbroja płytowa, więc mamy piękny pełen przedział średniowiecza. Przyjechaliśmy tutaj dawać pokazy walk średniowiecznych, walk wojów, walk rycerskich. Będziemy też prowadzić warsztaty robienia motanek, to są takie słowiańskie lalki oraz warsztaty zielarskie z kosmetyków ziołowych.”

Na miejscu odbywają się też warsztaty z pierwszej pomocy, zajęcia plastyczne i konkursy z nagrodami. Czekają też atrakcje dla najmłodszych - dmuchawce czy wielkoformatowe planszówki. Rodzinny piknik w Parku Zachodnim potrwa do godz. 15.

To już 13. edycja akcji WROŚNIJ WE WROCŁAW, której inicjatorem jest miejski radny, Dominik Kłosowski:

„Bardzo duża frekwencja, drzewa rozchodzą się w dwa-trzy dni. Akcja zagrała. Bardzo mnie to cieszy, że taka mała Ania albo taki mały Tomek, który jest jeszcze w wózku, którego tutaj widzimy, będzie mógł stanąć przy tym drzewie, pogłaskać to drzewo, no i będzie miał coś swojego we Wrocławiu, bo to drzewo będzie rosło razem z nim.”

W sadzeniu pomagał Zarząd Zieleni Miejskiej i mieszkańcy, którzy wcześniej zgłosili swoje pociechy do akcji. Dzięki WROśnij stolica Dolnego Śląska wzbogaciła się o ponad 3000 drzew.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.