Lokalne inwestycje i rządowe środki. Co dalej z obiecanymi promesami?

Andrzej Andrzejewski, JD | Utworzono: 2023-10-23 17:24 | Zmodyfikowano: 2023-10-23 17:30
Lokalne inwestycje i rządowe środki. Co dalej z obiecanymi promesami? - fot. ilustracyjna / Pixabay
fot. ilustracyjna / Pixabay

Piotr Borys, poseł Platformy Obywatelskiej zapewnia, że -nowa koalicja nie zamierza samorządom niczego odbierać:

"No tak, jeśli samorządowiec otrzymał już promesę, ogłosił to mieszkańcom, a pieniądze będą zagwarantowane umową, to samorządowiec nie ma wyjścia, musi to dla mieszkańców zrobić. Natomiast my sprawdzimy proceder wręczania tych wszystkich środków, bo to nie są środki z budżetu państwa. To są środki z dwóch funduszy bokiem wydrukowanych przez premiera Morawieckiego poza kontrolą Parlamentu."

Szef gabinetu politycznego premiera Morawieckiego, poseł Krzysztof Kubów, zapewnia -środki są zabezpieczone w Banku Gospodarstwa Krajowego:

"Chyba że nowy rząd, tworzony dzisiaj przez Platformę Obywatelską i koalicjantów, będzie chciał to jakoś zatrzymać. Natomiast w naszej ocenie nie ma takiej formalnej możliwości. To nie były deklaracje pod kampanię wyborczą rządu Prawa i Sprawiedliwości, ale były to deklaracje tak jak wszystkie poprzednie programy, z potwierdzeniem finansowania w postaci właśnie promes."

Partie, które chcą stworzyć rząd większościowy, dziś jeszcze nie wiedzą, jaka jest łączna wartość promes przekazanych samorządowcom. Sam sposób rozdzielania środków z Polskiego Ładu - ich zdaniem - powinien być jednak przeanalizowany, bo był uznaniowy.

POSŁUCHAJ:


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.