Hubert Hurkacz przegrał w finale w Bazylei

WK, PAP | Utworzono: 2023-10-29 20:15
Hubert Hurkacz przegrał w finale w Bazylei - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Obaj tenisiści potrafią bardzo dobrze serwować, co odzwierciedlił wynik meczu, który trwał prawie dwie godziny. W żadnym gemie nie doszło do przełamania, choć Hurkacz musiał bronić się przed nim pięciokrotnie, a Auger-Aliassime - ani razu.

Decydujące były tie-breaki, w których to Kanadyjczyk zachował więcej zimnej krwi i wykorzystał zarówno pierwszą piłkę setową w pierwszej partii, jak i pierwszą meczową w drugiej.
W drugim secie Hurkacz grał z grymasem bólu na twarzy i kulał między punktami. Nie poprosił jednak o przerwę medyczną.

Był to czwarty pojedynek tych zawodników i trzecie zwycięstwo Kanadyjczyka, który wywalczył piąty tytuł w karierze. Cztery z nich uzyskał w ubiegłym roku. Wówczas, oprócz w Bazylei, triumfował także w Antwerpii, Florencji i Rotterdamie.

Hurkacz w finale imprezy ATP zagrał po raz dziewiąty (licząc tylko singla), a porażkę poniósł dopiero po raz drugi. Wcześniej musiał uznać wyższość rywala w Montrealu w 2022 roku, natomiast w siedmiu innych turniejach zdobył tytuł: w Winston-Salem (2019), w Miami, Delray Beach i Metz (2021), w Halle (2022) oraz w Marsylii i w Szanghaju (2023).

Wynik finału gry pojedynczej:

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 6) - Hubert Hurkacz (Polska, 4) 7:6 (7-3), 7:6 (7-5).