Devan Burrell nowym zawodnikiem Panthers Wrocław

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-11-03 08:11
Devan Burrell nowym zawodnikiem Panthers Wrocław - fot. pantherswroclaw.com
fot. pantherswroclaw.com

W poprzednim sezonie Burrell był defensive backiem Leipzig Kings, a po wycofaniu się lipskiego zespołu z rozgrywek, dołączył do Milano Seamen. Po sezonie Amerykanin otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika special teams w lidze. Jako returner wybiegał 1820 jardów oraz zdobył 5 przyłożeń po kick-offach i 2 przyłożenia po punt returnach. Został wybrany także do zespołu ELF All-Star.

Dołączyłem do Panthers Wrocław, ponieważ to świetnie zarządzana organizacja. Czuję, że tutejszy sztab trenerski pozwoli mi, jak i całemu naszemu zespołowi, wznieść się na jeszcze wyższy poziom. Panuje tu prawdziwa kultura zwycięstwa. Cieszę się, że mogę być częścią prężnie rozwijającej się i silnej drużyny. Spodziewajcie się po nas wielu mocnych i widowiskowych akcji w kolejnym sezonie. Naszym celem jest wejść na szczyt – komentuje transfer sam Devan Burrell.

Wcześniej – w sezonie 2022 – Burrell grał dla Allgäu Comets. W latach 2018-21 występował w USA na Missouri Western University w drugiej dywizji NCAA.

Zgodnie z zasadami European League of Football, każdy zespół może zakontraktować czterech zawodników ze Stanów Zjednoczonych oraz sześciu z innych państw świata. Sezon 2024 ELF ruszy na początku czerwca przyszłego roku.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.