Wielki finał sezonu wyścigów konnych na Partynicach

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-11-07 12:39 | Zmodyfikowano: 2023-11-07 12:40
Wielki finał sezonu wyścigów konnych na Partynicach  - fot. Agata Władyczka/ mat. prasowe
fot. Agata Władyczka/ mat. prasowe

W sobotę odbędzie się 8 gonitw, w tym gonitwy płaskie oraz bardzo widowiskowe gonitwy skakane, steeple i płoty. Podczas całego dnia wyścigowego zobaczymy 64 konie pełnej krwi angielskiej oraz czystej krwi arabskiej. Wśród nich znalazły się bardzo dobre konie przeszkodowe z Polski i Czech oraz absolutna czołówka jeźdźców specjalizujących się w tego typu wyścigach, na czele ze zwycięzcą tegorocznej Wielkiej Pardubickiej, Janem Faltejskiem.

Oprócz gonitw organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje, szczególnie dla najmłodszych. Będą oni mogli skorzystać z przejażdżek na kucykach oraz wziąć udział w zawodach Hobby Horse.
Jak w każdy dzień wyścigowy na widzów czeka również duża strefa gastro, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

- Już dzisiaj możemy powiedzieć, że to kolejny rekordowy sezon na Partynicach. Otóż podczas dotychczasowych 11 dni sezonu 2023 łącznie wyścigi obejrzało 85 150 widzów, czyli więcej niż w całym sezonie 2022, wtedy było to 81 300 – mówi Jerzy Sawka dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice. Przy założeniu, że 11 listopada na wyścigach w ciągu całego dnia pojawi się blisko 5000 widzów, wtedy zostanie złamana kolejna bariera – 90 000 widzów w sezonie.

Dlatego organizatorzy gorąco zachęcają publiczność do licznego przybycia w sobotę 11 listopada na ostatni dzień wyścigowy sezonu i tym samym wspólnego ustanowienia rekordu frekwencji pełnego sezonu na Partynicach.

W sobotę odbędzie się również zakończenie sezonu Wrocławskiej Ligi Hobby Horse. Najlepsi w sezonie otrzymają puchary i nagrody. Jak zawsze, odbędą się również konkursy Hobby Horse, w których udział może wziąć każdy, nawet dzieci, które dopiero chciałyby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie (obowiązują wcześniejsze zapisy przez stronę bilety.torpartynice.pl).

Motywem przewodnim sobotnich zawodów będą bajki, dlatego organizatorzy zapraszają uczestników do przygotowania bajkowych strojów konkursowych. Na miejscu dzieci znajdą również stoiska z szerokim wyborem akcesoriów dla swoich „horsiaków” oraz koniki do kupienia.

W sobotę i niedzielę na terenie hali jeździeckiej odbędą się też Regionalne i Towarzyskie Zawody w skokach przez przeszkody. W większości konkursów skokowych ważna jest precyzja oraz szybkość pokonania parkuru. Na arenie konkursowej zobaczymy młodych, początkujących jeźdźców, którzy pokonują stosunkowo niskie przeszkody, bo 30-40 centymetrowe tzw. „krzyżaki”.  Przeszkody będą stopniowo wzrastały, aż do najwyższych, pokonywanych w klasie C, czyli 130 centymetrowych.

Zakończenie sezonu wyścigów konnych 2023 na Partynicach

11 listopada  (sobota), godz. 10:15 – 14:30

Wrocławskie Zawody Regionalne i Towarzyskie w skokach przez przeszkody

11-12 listopada (sobota-niedziela), godz. 9:00 – 17:00

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2,

Wstęp wolny.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.