X FESTIWAL PIEŚNIARZE NIEPOKORNI

GN | Utworzono: 2023-11-09 11:27 | Zmodyfikowano: 2023-11-09 11:28
X FESTIWAL PIEŚNIARZE NIEPOKORNI - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

MARTYNA JAKUBOWICZ

LECH DYBLIK

BARTEK KALINOWSKI

PUDEŁKO ZAPAŁEK

WIKA I MACIEJ KAŁAMARSCY

Nadszedł czas na wyjątkowe wydarzenie, które połączy miłośników literatury i muzyki w jedno niepowtarzalne doświadczenie. Nasz Festiwal to miejsce, gdzie słowo staje się melodią, a muzyka staje się poezją.

Festiwal Pieśniarze Niepokorni zainaugurowany w 2013 r. jest odpowiedzią na potrzebę organizacji wydarzeń, festiwali z kręgu piosenki literackiej, poezji śpiewanej oraz wszelkiej jej odmiany. Założeniem organizatorów jest przybliżenie oraz możliwość poznania twórczości, w której pierwszoplanową rolę odgrywa niebanalna warstwa tekstowa, zwłaszcza ta mniej spopularyzowana - odbiegająca od powszechnie prezentowanej podczas dużych wydarzeń muzycznych i festiwali.

Wśród zaproszonych wykonawców, na scenie goszczą legendarni artyści wywodzący się z nurtu piosenki studenckiej z lat 70 i 80 XX wieku i ci, których podziwiamy, słuchamy również teraz w drugiej dekadzie XXI w. Wystąpili dotychczas m.in. : Renata Przemyk, Kuba Sienkiewicz, Mirek Czyżykiewicz, Tadeusz Woźniak, Jerzy Filar, Jacek Kleyff, Andrzej Garczarek, Olek Grotowski,

Ponadto na scenie występuje również współczesne pokolenie bardów, również młodzi, początkujący twórcy i wykonawcy.

https://www.facebook.com/piesniarzeniepokorni

BILETY 70 złReklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.