Pożyczki dla firm na atrakcyjnych warunkach - pieniądze czekają

Ida Górska, MC | Utworzono: 2023-11-13 13:54 | Zmodyfikowano: 2023-11-13 13:54
Pożyczki dla firm na atrakcyjnych warunkach - pieniądze czekają - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Aktualna pula środków to 60 mln złotych. -Można z nich skorzystać w formie niskooprocentowanych pożyczek na rozwój, mówi Cezary Przybylski, Marszałek województwa Dolnośląskiego. -Wsparcie jakiego udziela Urząd Województwa jest skierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Wiemy jaka jest sytuacja: mamy inflacje, w zasadzie jeszcze odbija się na wielu przedsiębiorcach syndrom covidu. Te pożyczki przeznaczone są na działalność bieżącą, energię, wynagrodzenia i inne.

Na finansową pomoc mogą liczyć zarówno dolnośląskie firmy z wieloletnim doświadczeniem, jak i start-upy. Pożyczki są udzielane na korzystnych warunkach, na niewysoki procent. -Do dyspozycji jest 75 mln złotych - tyle było na samym początku i już 20% zostało rozdysponowanych. A są dwa produkty: jest pożyczka inwestycyjna i pożyczka obrotowa. Nowość jest taka że zmniejszone zostało oprocentowanie pożyczki obrotowej - ono wynosi obecnie 2,29%, mówił wicemarszałek Tymoteusz Myrda.

Środki zarządzane są przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju. -Program cieszy się sporym zainteresowaniem, zdradza Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. -Pożyczki, które do tej pory były na poziomie ponad 7%, chcemy żeby to oprocentowanie wynosiło 2,39%, a więc zdecydowanie korzystniejsze. I już wiemy, że ten produkt cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Pożyczki udzielane są na warunkach zdecydowanie korzystniejszych niż rynkowe. Już rozdysponowano 20% środków. Właściwie nie można w nich zrealizować jedynie zakupu nieruchomości. -Te pieniądze będą dystrybułowane poprzez wszystkie spółki agencyjne województwa dolnośląskiego oraz spółkę Agro-Reg z Wałbrzycha. Przedsiębiorcy na Dolnym Śląsku są bardzo kreatywni i przedsiębiorczy, więc mam nadzieję, że na pewno to pozytywnie zostanie odebrana i też pozytywnie odbije się to na wskaźnikach dolnośląskiej gospodarki.

mówił wicemarszałek Tymoteusz Myrda. Wsparcie dostępne będzie w Agencjach Rozwoju prowadzonych przez Samorząd Województwa we wszystkich subregionach.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.