Co im w duszy gra

#RADIO WROCŁAW | Utworzono: 2023-11-14 18:18 | Zmodyfikowano: 2023-11-14 18:19
Co im w duszy gra - fot: materiały prasowe
fot: materiały prasowe

– Co mi w duszy gra? Gdy szpitalne korytarze stają się codziennością, gdy dziecięcą radość zabiera lęk i niepewność jutra, gdy smutne oczy mamy mówią tak wiele? Co kryje się w duszy malucha, który trafia na dziecięcy oddział onkologiczny? O czym marzy, za czym tęskni, czego najbardziej mu brakuje? – tymi słowami organizatorzy dorocznej aukcji charytatywnej zapraszają na wyjątkowe wydarzenie, które w czwartek, 16 listopada br., zgromadzi przedstawicieli świata kultury i biznesu.

Udział w tej wyjątkowej akcji zapowiedziało 280 gości. Już po raz 26. licytowane będą dzieła przygotowane podczas warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria”, realizowanych przez Fundację Urtica Dzieciom na 19. oddziałach onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce. Cały dochód ze sprzedaży prac młodych artystów zostanie przeznaczony na zakup sprzętu terapeutycznego oraz stworzenie w szpitalach przyjaznych przestrzeni, które są przecież dla wielu maluchów drugim domem przez długie miesiące, a nawet lata.

Program przewiduje tzw. Dużą Aukcję prowadzoną przez konferansjera ze sceny, obejmującą 35 obrazów z certyfikatami autentyczności, a także Małą Aukcję ze 120 malowanymi z pasją pracami, pokazującymi prawdziwe talenty i moc wyobraźni. Warto dodać, że po raz pierwszy licytowane będą również konstrukcje przestrzenne, wykonane w drewnie, glinie czy techniką linorytu. Wszystkie nawiązują do hasła towarzyszącego tegorocznej Gali:

Co mi w duszy gra?, które doskonale odzwierciedla emocje podopiecznych Fundacji Urtica Dzieciom – troski, kłopoty, ale także radość i nadzieję, która budzi się po wejściu do świata sztuki.

19 szpitali, 35 współpracujących z nami plastyków, 300 warsztatów terapeutycznych, tysiące kredek, litry kolorowych farb, płócien i kilka miesięcy przygotowań, a efekt? Imponujący! Ponad 900 prac stworzonych przez małych artystów, pacjentów oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w całej Polsce, z których najmłodszy ma tylko 3 lata – opowiada Anna Marusia, Prezes Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom. – Wybór tych, które trafią na aukcję charytatywną był ogromnym wyzwaniem, jednak wiedzą i doświadczeniem wspierali nas eksperci z Muzeum Narodowego oraz Muzeum Architektury we Wrocławiu, dlatego jestem przekonana, że każdy z naszych gości znajdzie swoją „perełkę” – dodaje.

Rolę gospodarza obejmie już po raz drugi Krzysztof Ibisz, aktor, dziennikarz i lubiany prezenter telewizyjny. Podczas licytacji towarzyszyć mu będzie w filmowym wydaniu kilka rozpoznawalnych osobowości, m.in. Mateusz Damięcki, Hanna Banaszak, Maciej Orłoś, Alicja Majewska czy Aleksandra Kostka, które już znalazły w katalogu prac swoich faworytów. Wszystkie dzieła zobaczyć można TUTAJ.
Nie zabraknie oczywiście części artystycznej wieczoru – swoją obecnością uświetni go Krakowski Chór Dziecięcy pod batutą Mateusza Hrynkiewicza, a jako pierwsza – nie przez przypadek – zaprezentowana zostanie piosenka o niezwykle inspirującym tytule: „Gdzieś w krainie wyobraźni”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak, Wojewoda Dolnośląski – Jarosław Obremski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski oraz Prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk.

Dla osób, które chcą wesprzeć działania Fundacji Urtica Dzieciom, przygotowano aukcję na platformie Allegro, do 1 grudnia br. licytować można obrazy wykonane przez małych pacjentów oddziałów onkologii i hematologii, by pomóc im w codziennej walce z rakiem.

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 26 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży
z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy
o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Dotychczas udało się zebrać na ten cel ponad 5 milionów złotych. Więcej informacji dostępnych jest na www.urticadzieciom.pl oraz https://www.facebook.com/urtica.dzieciom/

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.