Było blisko, ale szczypiorniści Zagłębia przegrywają w Kwidzynie

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-11-19 20:18
Było blisko, ale szczypiorniści Zagłębia przegrywają w Kwidzynie - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Lubinianie od początku narzucili gospodarzom swój styl gry. Kolejne udane akcje i skuteczne rzuty sprawiły, że Zagłębie najpierw prowadziło 3:2, a później nawet 7:4. W tym momencie kwidzynianie zaczęli dochodzić do głosu i odrabiać straty. W 15 minucie, po trafieniu Ryszarda Landzwojczaka, był remis 8:8 i już do końca pierwszej połowy kibice oglądali wyrównany pojedynek. Do przerwy MMTS prowadził minimalnie.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się gospodarze, przynajmniej w pierwszych minutach, w których odskoczyli na trzy bramki i wygrywali 17:14. Lubinianie nie zamierzali się poddawać, zaliczyli znakomitą serię czterech bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie. Fenomenalne zawody rozgrywał Michał Bekisz, który trafiał raz za razem. Cztery minuty przed końcem meczu MMTS wyszedł na dwie bramki – 23:21, ale zawodnicy Zagłębia znów wznieśli się na wyżyny i doprowadzili do stanu 25:25. 19 sekund przed końcem piłkę mieli gospodarze. Robert Kamyszek zadał decydujący cios i to gospodarze cieszyli się z wygranej.

MMTS Kwidzyn – MKS Zagłębie Lubin 26:25 (12:11)

MMTS: Zakreta – Grzenkowicz 4, Łazarczyk 3, Kamyszek 8, Guziewicz 1, Wawrzyniak 1, Welcz, Kosmala 3, Landzwojczak 1, Cherkashchenko 3, Chałupka, Jankowski 1, Lewczyk 1.

Zagłębie: Procho, Schodowski – Stankiewicz 5, Hlushak 2, Krupa R. 1, Moryń 1, Krupa P. 3, Krysiak 1, Drozdalski 1, Bekisz 7, Iskra 4, Pedryc, Rutkowski.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.