Polacy tuż za podium w DME w szachach

PP/PAP | Utworzono: 2023-11-21 07:10
Polacy tuż za podium w DME w szachach - zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)
zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

W dziewiątej, ostatniej rundzie biało-czerwoni pokonali Mołdawię 3:1, a Polki zwyciężyły Armenię 2,5:1,5.

W meczu z Mołdawią swoje pojedynki wygrali na drugiej i trzeciej szachownicy Paweł Teclaf z Andreiem Macovei i niepokonany w turnieju Mateusz Bartel (Polonia Wrocław)z Victorem Bologanem. Nie przyniosły rozstrzygnięcia partie Radosława Wojtaszka z Ivanem Schitco i - kolejnego z szachistów wrocławski Polonii - Szymona Gumularza z Viorelem Iordachescu.

Biało-czerwoni, którzy w Budvie bronili historycznego brązowego medalu sprzed dwóch lat, nie mieli szans przed ostatnią rundą na miejsce na podium. Dzięki poniedziałkowemu zwycięstwu awansowali z dziewiątej na czwartą lokatę, która jest wyrównaniem drugiego najlepszego wyniku szachistów znad Wisły w DME. Czwarte miejsca zespół zajmował także w 1973 i 2007 roku.

Na końcową lokatę drużyny zapracowali: Wojtaszek – 4 pkt z 8 partii, Teclaf – 3,5 z 8, Bartel – 5,5 z 8, Bartosz Soćko – 2,5 z 4 oraz Gumularz – 4 z 8.

Zwyciężyła reprezentacja Serbii, przed Niemcami - po 13 pkt (decydowała punktacja dodatkowa), a brązowy medal wywalczyła Armenia – 13. Polacy wyprzedzili reprezentacje Czech – 12, Anglii, Francji, Rumunii, Węgier, Chorwacji, Gruzji i Grecji - po 11.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.