Nowa siedziba pogotowia w Leśnej otwarta

Jakub Thauer, BM | Utworzono: 2023-12-09 13:56 | Zmodyfikowano: 2023-12-09 13:57
Nowa siedziba pogotowia w Leśnej otwarta - Fot: Jakub Thauer
Fot: Jakub Thauer

Jak mówi dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze - Mariusz Gierus, to modelowy przykład jak służby powinny współpracować ze sobą:

„Kooperacja służb ratowniczych - straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, zarządzania kryzysowego to jest modelowy przykład tego, jak te służby powinny kooperować, współpracować. Im te służby ze sobą ściślej współpracują, im bardziej kooperują, tym tak na prawdę ten ratunek jest w stanie szybciej dotrzeć, we współpracy i w pewnego rodzaju kontynuacji łańcucha przeżycia."

Ratownicy zyskali nowe pomieszczenia socjalne. Mają oni teraz godne warunki do pracy i wypoczynku. Jednak jak podkreśla ratownik medyczny Janusz Kaczorowski, oprócz nowego i komfortowego zaplecza najważniejszy jest garaż dla karetki, który zdecydowanie poprawi warunki pracy ratowników:

„Te karetki zawsze stały pod chmurką. Jeśli to jest deszcz, to jeszcze nie jest problem, ale jeśli jest mróz albo jest bardzo duże słońce no to jest problem chociażby z trzymaniem laków w karetce. Często było tak, że trzeba było wyciągać te leki z karetki i brać je ze sobą do bazy. Sprzątając ten samochód nie musimy wychodzić na dwór, możemy to robić wszystko pod dachem, także bez względu na warunki pogodowe możemy to zrobić.”

Inwestycja to koszt ok. 3,2 mln zł, z czego większość pochodzi z rządowego programu Polski Ład. Kolejna stacja pogotowia ratunkowego zostanie otwarta po nowym roku w Gryfowie Śląskim.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.