KGHM Chrobry górą w derbach piłkarzy ręcznych

Robert Skrzyński | Utworzono: 2023-12-14 20:00
KGHM Chrobry górą w derbach piłkarzy ręcznych - fot. zaglebie.lubin.pl

Piłkarze ręczni KGHM Chrobrego Głogów byli faworytami derbowego starcia z Zagłębiem Lubin. Zajmują zdecydowanie wyższe miejsce w tabeli, a dodatkowo we wrześniowej konfrontacji tych drużyn w Lubinie triumfowali aż 37:27.

Derby jednak rządzą się swoimi prawami. Początek meczu był wyrównany, a na tablicy wyników często był remis. Wreszcie od stanu 4:4 dwie bramki dla KGHM Chrobrego zdobył Paweł Paterek i gospodarze objęli prowadzenie 6:4. Ale Zagłębie grając w przewadze w dwie minuty rzuciło trzy gole i było 7:6 dla drużyny z Lubina. I choć w 24. minucie było 11:9 dla Chrobrego, to zespół z Lubina po dobrych rzutach Dawida Krysiaka wyszli na prowadzenie i do przerwy było 13:12 dla Zagłębia.

Na początku drugiej części spotkania zespół z Lubina powiększył przewagę i w 39. minucie prowadził nawet 18:15. Chrobry szybko doprowadził do remisu. Jeszcze w 52. minucie na tablicy wyników było 21:21. Końcówka należała jednak zdecydowanie do gospodarzy. Rzucili aż 7 bramek, stracili tylko dwie i ostatecznie triumfowali 28:23.

KGHM Chrobry Głogów – Zagłębie Lubin 28:23 (12:13)

Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Jędrzej Zieniewicz 7, Wojciech Strycz 6 i Paweł Paterek 4, a dla Zagłębia - Patryk Iskra i Paweł Krupa po 5 oraz Dawid Krysiak 4.