Pierwsza porażka koszykarek z Polkowic w tym sezonie BLK

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-12-16 21:33
Pierwsza porażka koszykarek z Polkowic w tym sezonie BLK - fot. kosz.mkspolkowice.pl

Spotkanie od początku było dosyć wyrównane, w pierwszej kwarcie oba zespoły długi czas nie były w stanie odskoczyć na kilka punktów. Jednak w końcówce to polkowiczanki zaczęły szczelniej grać w defensywie, dzięki czemu zanotowały dwie punktowe serie i po 10 minutach prowadziły 29:23.

W drugiej kwarcie BC bardzo dobrze kontrolowało wydarzenia na boisku i nie pozwalało zbliżyć się Enei na tablicy wyników. Pod koniec znów podopieczne Karola Kowalewskiego mocniej zaatakowały, dzięki czemu jeszcze podwyższyły prowadzenie do 9 punktów przewagi.

W trzeciej kwarcie powoli do gry zaczęła wracać Enea. Po serii 9:0 gorzowianki zmniejszyły straty do dwóch oczek i starcie zaczęło się niemal od początku. Polkowiczanki nie potrafiły już tak skutecznie blokować rywalek, a gorzowianki wciąż się rozpędzały. Mimo tego, BC znów stać było na serię punktów, ale tym razem Enea odpowiedziała dosyć szybko i przewaga Pomarańczowych na początku czwartej kwarty wynosiła tylko pięć punktów.

W ostatniej odsłonie do głosu zdecydowanie doszły gospodynie. Choć polkowiczanki wciąż starały się deprymować rywalki, to gorzowianki na każdą, nawet najmniejszą serię punktową odpowiadały tym samym. W końcówce mecz wymknął się spod kontroli przyjezdnych i to Enea triumfowała 93:89.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - KGHM BC Polkowice 93:89 (22:29, 19:21, 23:19, 29:20).

Punkty:

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp.: Chloe Bibby 32, Elina Tsineke 19, Anna Jakubiuk 13, Stephanie Jones 11, Nora Wentzel 7, Weronika Telenga 7, Wiktoria Kuczyńska 3, Aleksandra Pszczolarska 1.

KGHM BC Polkowice: Dragana Stankovic 15, Weronika Gajda 14, Emilia Kośla 14, Zala Friskovec 13, Julia Piestrzyńska 12, Brianna Fraser 10, Stephanie Mavunga 8, Klaudia Gertchen 3, Liliana Banaszak 0, Zuzanna Kulińska 0.