Kolejne zwycięstwo koszykarek BC w Eurolidze

WK, PAP | Utworzono: 2023-12-20 21:31
Kolejne zwycięstwo koszykarek BC w Eurolidze - fot. kosz.mkspolkowice.pl

Polkowiczanki zaczęły mecz od 5:0, a po kolejnych trzech minutach było jeszcze lepiej, bo prowadziły już 9:2. Zespół trenera Karola Kowalewskiego od początku mocno bronił i był skuteczny w ataku. Przyjezdne sprawiały wrażenie nieco zaskoczonych, ale kiedy uspokoiły grę, zaczęły pogoń i szybko doprowadziły do remisu 13:13. W końcówce kwarty wicemistrzynie ponowne przejęły inicjatywę i m.in. dzięki „trójce” Klaudii Gertchen wyszły ponownie na prowadzenie (19:14).

Drugą kwartę lepiej zaczęły przyjezdne, które nie tylko odrobiły straty, ale wyszły na minimalne prowadzenie 20:19. BC pierwsze punkty zdobył dopiero po trzech minutach, ale później było już tylko lepiej. Po celnym rzucie spod kosza Brittney Sykes wicemistrzynie Polski prowadziły 30:20. Kolejne fragmenty były już bardziej wyrównane, ale "Pomarańczowe" schodziły na długą przerwę z przewagą dziesięciu punktów (41:31).

Kluczowa dla losów meczu okazała się kwarta trzecia. Na skuteczny rzut Dragany Stankovic opowiedziała Sixstine Macquet, ale kolejne punkty przyjezdne zdobyły dopiero blisko cztery minuty później. Przez ten czas polkowiczanki skrupulatnie budowały swoją przewagę i po „trójce” Sykes prowadziły już 54:33. Od tego momentu mecz się wyrównał, trwała wymiana ciosów i BC utrzymywał prowadzenie.

Czwartą kwartę wicemistrzynie rozpoczęły prowadząc 66:45 i tylko jakiś kataklizm mógł odebrać im wygraną. Przyjezdne próbowały grać szybciej, bronić wysoko a przede wszystkim oddawać rzuty zza linii 6,75 metra, ale efekt był żaden. Podopieczne trenera Kowalewskiego kontrolowały mecz, a po „trójce” Julii Piestrzyńskiej prowadzili 74:50.

Zespół z Francji odrobił w ostatniej kwarcie pięć punktów, ale całe spotkanie BC wygrał pewnie 88:72. Po dziesięciu kolejkach wicemistrzynie Polski mają bilans 6-4. Kolejny mecz w Eurolidze polkowiczanki rozegrają we własnej hali już w 2024 roku (10 stycznia) a rywalem będzie Cukurova Basketbol Mersin. Turczynki mają taki sam bilans jak BC.

KGHM BC Polkowice - Landes Basket Montpellier 88:72 (19:16, 22:15, 25:14, 22:27).

Punkty:

KGHM BC Polkowice: Brianna Fraser 16, Zala Friskovec 15, Brittney Sykes 15, Dragana Stankovic 13, Julia Piestrzyńska 11, Klaudia Gertchen 9, Weronika Gajda 5, Stephanie Mavunga 4, Emilia Kośla 0, Wiktoria Zasada 0, Zuzanna Kulińska 0;

Landes Basket Montpellier: Alexis Peterson 15, Mousdandy Djaldi-Tabdi 14, Angela Salvadores 11, Yohana Ewodo 8, Sixtine Macquet 7, Louise Bussiere 6, Luisa Geiselsoder 4, Kendra Chery 3, Marie Pardon 2, Cassidie Burdick 2.