Za nami druga edycja Uniwersytetu Młodzieżowych Liderów

Jakub Thauer, JD | Utworzono: 2024-01-14 15:33 | Zmodyfikowano: 2024-01-14 15:35
Za nami druga edycja Uniwersytetu Młodzieżowych Liderów - fot. Jakub Thauer
fot. Jakub Thauer

Jak mówi pomysłodawca przedsięwzięcia, Mariusz Synówka -Uniwersytet Liderów to niestandardowa forma szkolenia młodzieży:

„Wracają do szkoły z zupełnie innym pakietem wiedzy, przygotowani do nowych doświadczeń. Mogą efektywniej pracować w samorządach szkolnych, mogą tworzyć gry nieformalne poza szkołami. To będzie dla nich bardzo dobry starter na dalszej drodze edukacji, również i na ścieżce kariery zawodowej.”

W programie były praca w grupie, budowanie zespołu i kierowanie nim, umiejętność argumentowania, przekonywania do swoich racji. Jak mówią absolwenci, to była cenna lekcja w ich życiu:

„Było to bardzo ciekawe przeżycie, dużo się nauczyłam. Była to idealna okazja, żeby popracować nad sobą. Nauczyłam się współpracy i jak być samodzielną. Chciałem się sprawdzić, jakie są już moje umiejętności przywódcze. Chciałem się też dowiedzieć dużo nowych rzeczy na ten temat, jak to robić w nowoczesny, sprawny sposób.”

Szkolenie młodych liderów trwa jeden semestr. W tej edycji wzięły udział 43 osoby z 15 szkół - od Zgorzelca przez Jelenią Górę po Wałbrzych. Organizatorzy zapowiadają, że planują już kolejną edycję.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.