Klapa Legnickiego Budżetu Obywatelskiego, większość projektów nie została zrealizowana

Karolina Bieniek, AO | Utworzono: 2024-01-15 07:22 | Zmodyfikowano: 2024-01-15 07:36
Klapa Legnickiego Budżetu Obywatelskiego, większość projektów nie została zrealizowana - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

Wszystkiemu winne mają być kwestie proceduralne, które skutecznie uniemożliwiły wykonanie tych zadań w 2023 roku. Magistrat zapewnia jednak, że prace wciąż trwają i przynajmniej trzy inwestycje są na finiszu, jak choćby chodnik przy ulicy Działkowej - mówi Piotr Seifert rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Legnicy.

"Mieszkańcy ci, którzy głosowali, mogą być spokojni, on będzie wykonany, podobna jest sytuacja, jeśli chodzi o skwer i chodnik przy Goździkowej. Jeżeli chodzi o Arenę Piekary, to też jest tak naprawdę końcówka."

Ekipy remontowej wypatrują wciąż mieszkańcy ulic Roosevelta i Chłapowskiego, ponieważ w ramach LBO ma tam zostać przebudowana nawierzchnia jednego z podwórek:

W kilku przypadkach konieczne było powtórzenie przetargów i uzupełnienie dokumentacji projektowych, przy niektórych inwestycjach za opóźnienie odpowiadają wykonawcy. Te argumenty jednak nie do końca trafiają do legniczan.

"Chodzę po urzędach i widzę, jak urzędy pracują, więc wcale mnie to nie dziwi i nie jestem w ogóle zaskoczony. - Sama głosowałam na tę kładkę. To oni teraz tego nie zrobią? Nie wywiążą się z obietnic? Przecież głosowaliśmy na to i to ma powstać i tyle."

Legniccy radni zdecydowali o przeniesieniu środków zabezpieczonych na realizację tych inwestycji na ten rok. Magistrat zapewnia, że przy wszystkich pięciu projektach cały czas prowadzone są prace. Trzy z nich - budowa chodników przy Działkowej i Goździkowej, a także park sportowy Arena Piekary są - według zapewnień - na zaawansowanym etapie. Pod znakiem zapytania stoi natomiast budowa kładki na legnickim kąpielisku Kormoran. W 2022 roku trzy z 11 projektów z różnych przyczyn nie została w ogóle zrealizowana.

POSŁUCHAJ:

Reklama