Nowa PL: "Oszukiwano obcokrajowców na wystawianych mandatach". Straż Miejska: "Strażniczka została zwolniona"

Joanna Jaros, GN | Utworzono: 2024-01-23 14:54 | Zmodyfikowano: 2024-01-23 14:55
Nowa PL: "Oszukiwano obcokrajowców na wystawianych mandatach". Straż Miejska: "Strażniczka została zwolniona" - fot. Facebook Nowa PL
fot. Facebook Nowa PL

Nieprawidłowości we wrocławskiej Straży Miejskiej. Politycy ugrupowania Nowa PL ujawnili, że jeden ze strażników oszukiwał obcokrajowców na wystawianych mandatach:

- Wpisywał do bloczku, który dostarczał tutaj do Straży inną kwotę, niż realnie ktoś musiał zapłacić. Różnicę zagospodarowywał sobie we własnym zakresie - mówi wrocławski radny Piotr Uhle:

"Sprawa została ujawniona ze względu na to, że ten ukarany przyszedł się poskarżyć i zbadać czy aby na pewno tak wysoka kara kilkutysięczna kara mu się należała. Okazało się, że w systemie widniała dużo, dużo mniejsza kwota."

- dodaje Piotr Uhle.

Waldemar Forysiak, zastępca komendanta Straży Miejskiej, potwierdza, że to takiego zdarzenia doszło w listopadzie 2022 roku:

- My już w grudniu po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających w tej sprawie powiadomiliśmy Prokuraturę Krzyki-Wschód, a strażniczka została zwolniona z pracy z winy pracownika - komentuje Waldemar Forysiak.

Straż Miejska poinformowała o jednej oszukanej w ten sposób osobie. Politycy Nowej PL nie dają tym wyjaśnieniom wiary i proszą o zgłaszanie się obcokrajowców, którzy dostali od Straży Miejskiej bardzo wysokie mandaty.

 

Reklama