Mistrzostwa Świata w saneczkarstwie: Polacy w drugiej dziesiątce

WK, PAP | Utworzono: 2024-01-28 08:11
Mistrzostwa Świata w saneczkarstwie: Polacy w drugiej dziesiątce - fot. Jakub Kowalewski/FB

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli w niemieckim Altenbergu 11. miejsce mistrzostw świata w rywalizacji saneczkarskich dwójek. Zwyciężyli Austriacy Juri Thomas Gatt i Riccardo Martin Schoepf. Startowało 26 duetów.

Gatt i Schoepf wyprzedzili o 0,046 s swoich rodaków Thomasa Steua i Wolfganga Kindla. Dopiero trzecie miejsce zajęli faworyci gospodarzy Tobias Wendl i Tobias Arlt. Sześciokrotni mistrzowie olimpijscy stracili do zwycięzców 0,355 s.

Chmielewski i Kowalewski uzyskali wynik o 1,157 s słabszy od Gatta i Schoepfa.

Na 11. pozycji uplasowała się także w kobiecych dwójkach para Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska. Najszybsze okazały się również Austriaczki - Selina Egle i Lara Michaela Kipp. W tej konkurencji startowało 16 duetów.

Gospodarze cieszyli się w sobotę tylko z jednego złotego medalu - w jedynkach mężczyzn zwyciężył Max Langenhan, o 0,761 s szybszy od Austriaka Nico Gleirschera oraz o 0,817 od swojego rodaka Felixa Locha. Mateusz Sochowicz zajął 13. miejsce - 1,664 s straty.

Mistrzostwa w Niemczech zakończą się w niedzielę. Tego dnia odbędzie się rywalizacja kobiecych jedynek oraz sztafet.