Na Szczepinie będą dominować dyscypliny olimpijskie, wystartował przetarg na modernizację SP46

Mateusz Florczyk, AO | Utworzono: 2024-02-03 15:03 | Zmodyfikowano: 2024-02-03 15:08
Na Szczepinie będą dominować dyscypliny olimpijskie, wystartował przetarg na modernizację SP46 - fot. FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, zdjęcie poglądowe.
fot. FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, zdjęcie poglądowe.

Projekt zakłada wybudowane boisko do piłki siatkowej i badmintona z bezpieczną nawierzchnią EPDM oraz piłkochwytami i wyposażeniem boiska.

- Przebudowana zostanie również bieżnia z 4-torowej do biegu na 60 metrów ze strefą startu i hamowania - mówi Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.

"Wybudujemy też skocznię w dal o długości 40 metrów, pojawi się rzutnia do pchnięcia kulą. Tak więc widzimy, że będą dominować dyscypliny olimpijskie."

- Zagospodarujemy również przestrzeń wokół tych terenów - zdradził Radiu Wrocław Tomasz Jankowski

"Poprawimy też w ramach tych prac warunki siedliskowe istniejących drzew, przede wszystkim poprzez rozszczelnienie gruntu. Tam, gdzie to konieczne, będziemy również odtwarzać tereny zielone na terenie tego boiska."

W ramach inwestycji zostaną również wyremontowane ciągi komunikacyjne na terenie szkoły, ułożona zostanie nawierzchnia z kostki betonowej, pojawią się ławki, kosze, oraz oświetlenie LED. Od momentu wybrania wykonawcy w przetargu. Ten będzie miał 5 miesięcy na realizację prac.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.