13 NUTA: Gościem Tomasz Ziętek [ZAPRASZAMY OD 13:00]

Michał Kazulo | Utworzono: 2024-02-07 09:43 | Zmodyfikowano: 2024-02-07 09:48
13 NUTA: Gościem Tomasz Ziętek [ZAPRASZAMY OD 13:00] - fot. Zuza Krajewska
fot. Zuza Krajewska

„Some old songs” to spełnienie obietnicy składanej w samym tytule krążka. Wydawnictwo utrzymane jest w klimacie singer-songwriter i inspirowane klasycznymi gitarowymi brzmieniami. Część z tych utworów czekała na swoją premierę w szufladzie Tomka przez kilka lat.

Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji bazujących na gitarze akustycznej, które przywołują letnie wspomnienia – ciepłych dni i deszczowych wieczorów. Jest nostalgicznie, romantycznie i bardzo osobiście. Sam Tomek opisuje album słowami „To moje zachwyty. Zachwyty nad codziennością”.


Tomek Ziętek – aktor, wokalista, tekściarz, kompozytor i producent. Jest jednym z najbardziej uznanych polskich aktorów młodego pokolenia. Za role w filmach „Cicha Noc”, „Boże Ciało” oraz „Żeby nie było śladów” otrzymał nominacje do Polskich Nagród Filmowych „Orłów”.

Artysta z powodzeniem udziela się również w świecie muzyki, przede wszystkimi jako wokalista i gitarzysta trójmiejskiej formacji The Fruitcakes. W 2022 roku wraz z Krzysztofem Zalewskim, Piotrem „Emade” Waglewskim, Smolikiem oraz Kevem Foxem odtworzyli kultowy koncert Beatlesów na dachu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.