Wygrana Ślęzy Wrocław, porażka KGHM BC Polkowice

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2024-02-15 08:30
Wygrana Ślęzy Wrocław, porażka KGHM BC Polkowice - fot. slezawroclaw.pl

Kolejne mecze mają za sobą dolnośląskie drużyny w ekstraklasie koszykarek. Ślęza Wrocław wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 74:60.

Ślęza Wrocław – Zagłębie Sosnowiec 74:60 (22:18, 18:13, 18:16, 16:13)

Ślęza Wrocław: Alex Held 19, Martyna Pyka 19, Aleksandra Mielnicka 10, Angel Baker 9, Natalia Kurach 8, Schaquilla Nunn 6, Digna Strautmane 3, Karolina Stefańczyk 0.

W innym spotkaniu zespół KGHM BC Polkowice przegrał po dogrywce z Arką Gdynia 89:91.

Od początku spotkania było wiadomo, że o wygraną drużyny z Polkowic nie będzie łatwo. Zespół KGHM BC przez dwie pierwsze kwarty utrzymywał kilkupunktową przewagę na Arką. Niestety, od trzeciej części spotkania Polkowiczanki traciły przewagę. Po 40 minutach gry był remis 77:77.

Pięciominutowa dogrywka do ostatnich sekund miała bardzo dramatyczny przebieg i było niemal pewne, że dogrywka również zakończy się remisem. Po niecelnym rzucie Marissy Kastanek do końca meczu pozostało dwie sekundy. Wynik na tablicy wskazywał 89:89. Rennia Davis, szybka zbiórka w ataku i celny, dwupunktowy rzut z wyskoku zaważył na zwycięstwie zawodniczek Arki.

KGHM BC Polkowice – VBW Arka Gdynia 89:91 po dogrywce (21:14, 22:21, 14:25, 20:17, 12:14)

KGHM BC Polkowice: Brianna Fraser 28, Dragana Stankovic 20, Liliana Banaszak 19, Zala Friskovec 5, Klaudia Gertchen 5, Julia Piestrzyńska 5, Emilia Kośla 4, Weronika Gajda 3, Zuzanna Kulińska 0.