Pływaczka Juvenii ustanowiła rekord Polski

WK, PAP | Utworzono: 2024-02-16 08:41
Pływaczka Juvenii ustanowiła rekord Polski - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

W czwartek najbliżej medalu Mistrzostw Świata była Adela Piskorska, która z czasem 28,09 s, zajęła szóste miejsce w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym. Natomiast do piątkowego finału na 100 m kraulem, z siódmym czasem, awansowała Kornelia Fiedkiewicz, która wynikiem 54,01 s ustanowiła rekord Polski.

Złoty medal zdobyła Amerykanka Claire Curzan (27,43 s). O zaledwie 0,02 s wolniejsza była Australijka Iona Anderson, a trzecie miejsce zajęła Kanadyjka Ingrid Wilm (27,61 s).

Piskorska została dziesiątą Polką w historii, która wystąpiła w finale MŚ. Najwięcej razy - dziewięć - o medale imprezy tej rangi ścigała się Otylia Jędrzejczak, która wywalczyła dwa złote krążki, trzy srebrne i dwa brązowe.

W piątek 11. Polką w finale będzie Fiedkiewicz. 22-latka rekord kraju poprawiła w świetnym stylu. Poprzedni najlepszy rezultat od blisko pięciu lat należał do Katarzyny Wasick i był o 0,21 s gorszy.

Najlepsza w eliminacjach 100 m stylem dowolnym była Holenderka Marrit Steenbergen - 52,53.

W czwartkowej sesji wieczornej z Polaków wystąpił jeszcze Ksawery Masiuk. W półfinale 200 m stylem grzbietowym, z czasem 1.57,48, uplasował się na 10. miejscu i odpadł z rywalizacji.