KONCERT FLAMENCO w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuka łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco

Radio Wrocław, AO | Utworzono: 2024-02-17 20:51 | Zmodyfikowano: 2024-02-17 20:54
KONCERT FLAMENCO w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuka łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco - fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

WSTĘP WOLNY

Wystąpią: 

  • Nadia Mazur - taniec,
  • Juan Cárdenas – śpiew,
  • Damian Kowaliński – gitara,
  • Grzegorz Ziętala – cajon.

Nadia Mazur

Profesjonalna choreografka, tancerka i instruktorka tańca flamenco. Absolwentka hiszpańskiej Fundación Cristina Heeren w Sewilli, kierunku Choreografia i Teoria Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2012 roku założyła Teatr Tańca FlamencoArte, z którym zrealizowała liczne spektakle przy współpracy z polskimi i hiszpańskimi artystami. Współpracowała między innymi z Operą Wrocławską przygotowując 50-osobowy zespół tancerzy do wykonania Zarzuela Show na motywach opery Carmen G. Bizeta.

Kształciła w zakresie flamenco również tancerzy tańca towarzyskiego, m.in. mistrzowską parę Kingę Jurecką i Marka Fiksę, a także tancerzy powszechnie znanych szerokiej publiczności – Stefano Terrazzino czy Lenę Klimentovą. Jako gość specjalny występowała w telewizji (m.in Taniec z gwiazdami, Top Model, Pytanie na Śniadanie i inne programy tv).

Aktywnie angażuje się w promocję sztuki flamenco w Polsce i od 2013 roku prowadzi cykl koncertów flamenco "Tablao Flamenco", który gromadzi artystów i miłośników tej sztuki.

Opracowała choreografie i ruch sceniczny do spektakli takich jak Zorro (Teatr Komedia w Warszawie). Bodo Café (2016) i KinoParadiso (2017).

Od 2018 roku współpracuje z najstarszą szkołą flamenco w Warszawie Studio Flamenco.

Jest współzałożycielką firmy modowej Ardora Moda Flamenca, gdzie projektuje stroje sceniczne.

Juan Cárdenas

Urodził się w La Puebla de Cazalla, w prowincji Sewilla. To miejscowość z głęboko zakorzenioną kulturą flamenco, która wydała na świat wielu znanych śpiewaków flamenco, takich jak La Niña de La Puebla, José Menese, Diego Clavel.

Poprzez znanych gitarzystów i miłośników flamenco, zaczął nawiązywać kontakt ze światem artystycznym jako perkusista grający na cajón. Podczas pobytu w Sewilli, uczestniczył w licznych imprezach i zabawach flamenco z przyjaciółmi, gdzie zaczął eksperymentować i uczyć się śpiewu flamenco.

Od roku 2012 mieszka w Niemczech, gdzie występuje na scenach z artystami krajowymi i międzynarodowymi.

Jego emocjonalny i ekspresyjny głos, rytm i charyzmatyczna obecność sprawiają, że jest on poszukiwanym śpiewakiem flamenco w dużej części Europy.

Damian Kowaliński

gitarzysta flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli , gdzie spędził dużo czasu pobierając lekcje u najlepszych mistrzów tego gatunku. Obecnie mieszka w Polsce i regularnie koncertuje w kraju i zagranicą.

Grzegorz Ziętala

muzyk flamenco z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Jego gra na cajonie dodaje energii i intensyfikuje emocje, tworząc niesamowitą harmonię między muzyką a tańcem.

 

Koncert uświetnią występy grup flamenco z MDK Wrocław-Krzyki oraz Energia Flamenca pod kierunkiem Anny Patkiewicz. 

Centrum Flamenco Szkoła Tańca Katarzyna Radułowicz.

Duetu Agnieszka Bittner - kastaniety i Kamil Bartnik - gitara klasyczna.

 

Organizator: MDK Wrocław-Krzyki

Dyrektor MDK Wrocław-Krzyki: Małgorzata Brodzińska

Pomysłodawca i koordynator Festiwalu: Anna Patkiewicz

Dział organizacji imprez Sylwia Lange kontakt: [email protected] 

 

www.mdk-krzyki.pl 

https://www.facebook.com/inspiracjeflamenco/ 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.