Przedłużają się prace przy remoncie ul. Mokrzańskiej

Mateusz Florczyk, BM | Utworzono: 2024-02-18 08:02 | Zmodyfikowano: 2024-02-18 08:04
Przedłużają się prace przy remoncie ul. Mokrzańskiej - Fot: Mateusz Florczyk
Fot: Mateusz Florczyk

Wykonawca przystąpił do odtworzenia nawierzchni, jednak pojawiły się problemy z podbudową, która zaczęła się zapadać. - Inspekcja techniczna wykazała, że pod drogą znajduje się zarurowany fragment rowu, który został poprzebijany przez sieci gazowe - mówi Martyna Bańcerek, rzeczniczka MWPiK:

„To uszkodzenie powstało w wyniku prac przewiertowych prowadzonych przez gazowników. Konieczne jest jego usunięcie przed wykonaniem docelowej drogi, w związku z tym zamknięcie drogi zostało przedłużone. Mieszkańcy natomiast cały czas będą mieli zapewniony dojazd do posesji”

Jak dodaje rzeczniczka, chodzi o kompleksową naprawę wszystkich sieci, aby w przyszłości uniknąć konieczności niszczenia nowej nawierzchni:

"Obecnie oczekujemy na określenie terminu rozpoczęcia prac przez gazowników i czasu potrzebnego na usunięcie kolizji sieci gazowniczej z naszym kanałem. Na pewno zamknięcie drogi zostanie przedłużone o miesiąc."

Obecnie w Leśnicy realizowany jest II etap inwestycji, kanalizacja doprowadzana jest do ul. Mokrzańskiej, Niepierzyńskiej, Niemkińskiej, Małoszyńskiej i Sosnowej. Powstaje infrastruktura o długości 1,5 km, do której podpiętych zostanie 120 nieruchomości. Koszt inwestycji to 7,5 mln zł.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.