ME w strzelectwie: medal Polek, pomogła zawodniczka Śląska

WK, PAP | Utworzono: 2024-03-01 08:31
ME w strzelectwie: medal Polek, pomogła zawodniczka Śląska - fot. PZSS

Polki zgromadziły 1702 punkty. Triumfowały Węgierki: Miriam Jako, Veronika Major i Sara Rachel Fabian - 1709 pkt, przed Ukrainkami Ołeną Kostewycz, Julią Isaczenko i Wilieną Bewz - 1703.

Indywidualnie Breś była dziewiąta, a Król - 11. Obu zabrakło tylko jednego punktu, aby wejść do rozgrywki finałowej z udziałem czołowej ósemki. Klepacz w stawce 64 zawodniczek sklasyfikowana została na 43. miejscu.

Złoty medal wywalczyła Mołdawianka Anna Dulce - 239,3 pkt, przed Turczynką Simal Yilmaz - 237,4 i Serbką Zoraną Arunovic - 216,1.

W tej samej konkurencji wśród mężczyzn triumfował Włoch Paolo Monna - 239,9, przed Słowakiem Jurajem Tuzynskym - 239,8 oraz Niemcem Robinem Walterem - 216,3.

Reprezentanci Polski uplasowali się na dalszych miejscach. Jerzy Pietrzak (Wawel Kraków) był 37., Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz) - 58., a Grzegorz Długosz (Gwardia Zielona Góra) - 66. Startowało 81 strzelców.

W karabinie pneumatycznym na 10 metrów par mieszanych Julia Piotrowska (Śląsk Wrocław) i Tomasz Bartnik (Legia Warszawa) zajęli 22., natomiast Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) i Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) 24. miejsce. Startowało 45 par.

W meczu o złoty medal Niemcy Anna Janssen i Maximilian Ulbrich pokonali Francuzów Oceanne Muller i Lukasa Kryzsa 16:12. W takim samym stosunku pojedynek o brąz wygrali Szwedzi Isabelle Johansson i Markus Madsen z Włochami Sofią Cecarello i Danilo Sollazzo.

Mistrzostwa Europy seniorów zakończą się w sobotę.