Wrocław zamknięty w kadrze (Galeria)

| Utworzono: 2009-06-19 08:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

To zdjęcie wygrało konkurs Wikipedii

Ponad 400 fotografii, a na każdej z nich Wrocław - budynki, ulice, pomniki. Poznaliśmy laureatów Wikipstryka - konkursu fotograficznego Wikipedii dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy musieli wybrać jedno z wytypowanych na długiej liście miejsc i zamknąć je w kadrze. Walczyli o aparaty i drukarki cyfrowe a oceniali ich wrocławscy dziennikarze, fotoreporterzy czy m.in. blogerzy.

Galeria nagrodzonych zdjęć - pod tekstem. (Fotografie objęte są licencjami GNU FDL oraz Creative Commons Attribution ShareAlike 3.0).

Zwycięzców poznaliśmy podczas wręczenia nagród we wrocławskim ogrodzie botanicznym. Tuż po niej do Blogoskopu Radia Wrocław przyjechali: organizator Wikipstryka, wikipedysta Tomasz Chabinka oraz jeden z jurorów, fotograf-amator Jakub Bubin. Posłuchaj, co opowiadali (pytają Tomasz Sikora i Łukasz Medeksza):


Zdjęcia prezentujemy w kolejności zdobytych miejsc. "Pomnik anonimowego przechodnia" (czyli "Przejście") zajął pierwsze miejsce.

Wikipstryk

Wikipstryk Wikipstryk

Wikipstryk

Wikipstryk

Wikipstryk

Wikipstryk

Wikipstryk

Wikipstryk

Wikipstryk

Wikipstryk

A oto pełna lista zwycięzców Wikipstryka:

1. Mateusz Haglauer
2. Damian Gruca
3. Marcin Malik
4. Krzysztof Rokicki
5. Katarzyna Bagińska
6. Natalia Rech
7. Adam Iwaszuk
8. Anna Zyskowska
9. Marta Suchy
10. Maria Krawczuk
11. Maja Orzechowska
12. Małgorzata Then
13. Michał Błauciak
14. Joanna Tlaga
15. Diana Łanda
16. Krzysztof Żmijowski
17. Dominik Paluszek
18. Katarzyna Maciąg
19. Piotr Wiśniewski
20. Paweł Sibilski

Nagroda Internautów: Krzysztof Żmijowski

Więcej szczegółów - na stronie konkursu.

REKLAMA
Dźwięki
Blogoskop Radia Wrocław o Wikipstryku. Mówią wikipedysta i organizator konkursu Tomasz Chabinka oraz Kuba Bubin, fotograf-amator, juror Wikipstryka

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~luidżi
2009-06-21 22:57:43
z adresu IP: (91.94.xxx.xxx)
Ocena: 0
ps. a fotki całkiem, całkiem, szczególnie jak na dzieciaki
~luidżi
2009-06-21 22:56:46
z adresu IP: (91.94.xxx.xxx)
Ocena: 0
a nie wystraczy kserokopia tych dokumentów? mnie wystarczyła w podobnej sytuacji
~Jula
2009-06-21 16:06:48
z adresu IP: (194.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wykop i tak to zakopał więc nie ma o czym dyskutować
~wyksztalcioch
2009-06-21 13:11:39
z adresu IP: (91.94.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie wiem, czy to temat dla Wykopu. Laureat miał jak najbardziej prawo do wyjaśnień, których udzieliłem i pewnych wątpliwości. Cieszę się, że udało się nam załatwić tą sprawę.
~Kołek
2009-06-20 23:57:21
z adresu IP: (194.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
http://www.wykop.pl/link/199984/wygral-aparat-i-mu-malo
~kuba
2009-06-20 20:09:28
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wstyd. Źle Ci że wygrałeś? I tak masz lepszy. Oddaj rodzicom i ciesz się że zostałeś doceniony, bo chyba to się liczy, nie? PS. A aparat nie ma znaczenia, to tylko narzędzie. Zdjęcia robi czlowiek. Zauważ, 4 miejsce to zdjęcie z komórki.
~wyksztalcioch
2009-06-20 19:12:36
z adresu IP: (91.94.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bardzo mi przykro, ale nie, ponieważ dokumenty potwierdzające zakup aparatu przez Stowarzyszenie muszą być dostępne w naszych dokumentach cały czas. Takie są przepisy i się tego nie przeskoczy.
~Mmaatt9933
2009-06-20 17:57:12
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ok. Jakie to są dokumenty i jak długo by miało to trwać? Więc jeśli zakup zostanie zaksięgowany to dostane paragon?
~wyksztalcioch
2009-06-20 17:52:27
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ten problem znam osobiście jako zwycięzca kilku konkursów. Problemem jest to, że my potrzebujemy dokumentów do zaksięgowania zakupu tego aparatu, natomiast jeżeli coś się z nim stanie, to proszę o kontakt (najlepiej mejlowy) i wtedy będziemy się starali pomóc.
~Mmaatt9933
2009-06-20 17:40:11
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
No dobrze. Skoro wymiana nagrody nie jest możliwa to jak zostanie rozwiązana kwestia gwarancji - nie dostałem paragonu a paragon w Media Markt jest formą karty gwarancyjnej
~wyksztalcioch
2009-06-20 16:11:48
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zamiana została zrobiona w jak najlepszej wierze. Niestety nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zamienić nagrody, mogę jedynie obiecać, że w przyszłości nie wydarzy się podobna sytuacja
~Mmaatt9933
2009-06-20 14:19:43
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
No dobrze. To że Nikon ma 10 Mpix to nie znaczy że robi lepsze zdjęcia od Panasonic-a (8 Mpix) Różnica jakości między zdjęciami z tych aparatów jest naprawdę ogromna. Dodam jeszcze że ten Nikon robi gorsze zdjęcia niż aparat zprzed 4 lat z niecałymi 7 Mpix. Ale co teraz postanowi Pan z tym zrobić?
~wyksztalcioch
2009-06-20 14:12:41
z adresu IP: (91.94.xxx.xxx)
Ocena: 0
Może warto dodać też, że podobna sytuacja wynikła w przypadku miejsc 2-5 z powodu niedostępności podanych w regulaminie modeli na rynku. Możliwość zmiany regulaminu, a więc także w razie potrzeby nagród została podana w regulaminie: "Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w niniejszym regulaminie."
~wyksztalcioch
2009-06-20 13:48:27
z adresu IP: (91.94.xxx.xxx)
Ocena: 1
To ja w imieniu organizatorów. Nagrodą rzeczywiście miał być Panasonic, ale sklep, w którym go zamówiliśmy wycofał się z transakcji na dzień przez finałem, w związku z czym poczułem się w obowiązku znaleźć aparat o podobnych parametrach technicznych i w cenie, którą mogliśmy przeznaczyć na zakup nagrody,. który mógłbym kupić na miejscu i dostarczyć na finał. Dodam, że planowanym aparatem był Panasonic Lumix DMC-Fz18 (8,1 MPix, 18x zoom optyczny) a zwycięzca dostał Nikona L-100 (10 Mpix, 15x zoom optyczny). Niemniej jednak przepraszamy za zamieszanie. Na pewno wyciągniemy także wnioski z zaistniałej sytuacji, tak by więcej się nie wydarzyła.
~Redakcja
2009-06-20 13:28:11
z adresu IP: (194.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
No to gratulacje :)))) Twoje żale przekazałem Wiki. Poprosiłem również o odpowieź tutaj. Pozdrawiam (mz)
~Mmaatt9933
2009-06-20 13:20:12
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Już to zrobiłem. PS. Koszulka bardzo mi się podoba ;-)
~Redakcja
2009-06-20 13:19:06
z adresu IP: (194.146.xxx.xxx)
Ocena: -1
Rozumiem, przekażę ją organizatorom (mz)
~Mmaatt9933
2009-06-20 13:13:49
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tak jestem laureatem. Nie czepiałbym się gdyby aparat był takiej jakości jak ten Panasonic. Liczyłem że tak będzie ale się przeliczyłem. PS. Informację o tym zamieszczam w tym miejscu gdyż jest to w zasadzie jedyne miejsce gdzie wszyscy mogą to przeczytać
~Marek Zoellner (prw.pl)
2009-06-20 13:06:28
z adresu IP: (194.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Fakt, z galą przesada :) Mam natomiast uwagę. Jeśli faktycznie jesteś laureatem pierwszego miejsca, dlaczego nie odezwałeś się wczoraj? Tam byli organizatorzy, trzeba było się upomnieć albo powiedzieć publicznie. Radio było patronem, nie miałem żadnego wpływu na nagrody. Skontaktuj się z Wiki najlepiej
~Mmaatt9933
2009-06-20 12:54:24
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
"Zwycięzców poznaliśmy podczas uroczystej gali we wrocławskim ogrodzie botanicznym." - uroczysta gala... Za każdym razem jak to czytam to coraz bardziej żal mi się robi osoby, która to pisała. Rozdanie nagród odbyło się w niewielkiej sali wykładowej, a do UROCZYSTEJ GALI jej sporo brakowało. Chciałbym także powiedzieć że organizator konkursu jest niepoważny, ponieważ nie zmieniając zasad konkursu, za pierwsze miejsce wprowadził zupełnie inny (100x gorszy) aparat. Pozdrawiam Mmaatt9933
~bubu
2009-06-20 11:40:59
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Według mnie są bardzo ładne.
~do asasa
2009-06-20 01:38:34
z adresu IP: (194.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
kocz nie kicz - konkurs dla dzieci był, nie czepiaj się znów, takie zrobiły, jak umiesz lepiej to poradź coś zamiast znów marudzić
~asasas
2009-06-19 17:51:00
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
To wyjątkowy kicz musiał nadejść na konkurs skoro wygrały takie zdjęcia. Na pierwszym lepszym portalu fotograficznym są o wiele lepsze zdjęcia z Wrocławia.