Porażka wrocławianek na koniec sezonu zasadniczego

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-03-09 08:22
Porażka wrocławianek na koniec sezonu zasadniczego - fot. volleywroclaw.pl

Już wcześniej było wiadomo, że wrocławianki na koniec sezonu zagrają w rywalizacji o 9. miejsce. Volley nie miał już szans na awans do fazy play-off.

Dwa pierwsze sety wrocławianki mogłyby od razu zapomnieć. W pierwszej partii Stal szybko odskoczyła na kilka punktów, przyjezdne nie były w stanie nawiązać walki i przegrały 16:25. Z kolei w drugim secie gra toczyła się wyrównanie mniej więcej do połowy seta. Wtedy mielczanki zanotowały dwie serie punktowe i znów wrocławianki przegrały 16:25.

W trzeciej partii to w końcu Volley rozpoczął lepiej. Wrocławianki odskoczyły na kilka punktów i choć Stal starała się gonić wynik, to jednak ani razu przyjezdne nie pozwoliły rywalkom objąć prowadzenie. Ostatecznie Volley wygrał 25:22.

W ostatnim secie znów lepiej zaczęły wrocławianki, ale tym razem Stal nie pozwoliła im uciec. Gospodynie szybko odwróciły losy spotkania i zbudowały przewagę. Volley starał się jeszcze gonić wynik, ale ostatecznie to Stal triumfowała 25:20 i w całym meczu 3:1.

W rywalizacji o 9. miejsce #VolleyWrocław zmierzy się właśnie ze Stalą Mielec.

ITA Tools Stal Mielec - KGHM #VolleyWrocław 3:1 (25:16, 25:16, 22:25, 25:20).

ITA Tools Stal Mielec: Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska, Emilia Mucha, Izabela Bałucka, Weronika Gierszewska, Jovana Jankovic - Karolina Pancewicz (libero) -  Klaudia Łyduch (libero).

KGHM #VolleyWrocław: Lucie Muhlsteinova, Anna Bączyńska, Anna Lewandowska, Julia Szczurowska, Kinga Stronias, Gabriela Ponikowska - Anna Pawłowska (libero) – Joanna Chorąża (libero), Adrianna, Szady, Julia Stancelewska, Aleksandra Gancarz, Aleksandra Gromadowska.