Mariane Fernandes w zespole piłkarek ręcznych KGHM MKS Zagłębia

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2024-03-14 17:00
Mariane Fernandes w zespole piłkarek ręcznych KGHM MKS Zagłębia - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Mariane Oliveira Fernandes od nowego sezonu będzie zawodniczką KGHM MKS Zagłębia Lubin.

Brazylijska lewa rozgrywająca ma 27 lat, mierzy 165 cm. Występowała w reprezentacji Brazylii podczas mistrzostw świata w Hiszpanii w 2021 roku i w Danii dwa lata później. Zdobywała złote medale na mistrzostwach Ameryki Środkowej i Południowej w 2021 i 2023 roku oraz na Igrzyskach Panamerykańskich w ubiegłym roku.

Fernandes do KGHM MKS Zagłębia przechodzi z hiszpańskiego BM Bera Bera, z którym zdominowała tamtejszą ekstraklasę, zdobywając trzy mistrzostwa Hiszpanii, dwa puchary oraz jeden superpuchar. W sezonie 2020/2021 została wybrana najlepszą lewą rozgrywającą hiszpańskiej ekstraklasy.

Jestem bardzo podekscytowana z możliwości gry w Polsce, w drużynie KGHM MKS Zagłębia Lubin. To dla mnie zupełnie nowe wyzwanie, którego nie mogę się już doczekać. Jestem pewna, że będzie to dla mnie wspaniały czas – mówi Mariane Oliveira Fernandes.

Tym samym Fernendes będzie drugą obok Patrycji Matieli reprezentantką Brazylii w drużynie aktualnych mistrzyń Polski, a trzecią w klubie zawodniczką z Ameryki Południowej. Kontrakt z aktualnym liderem ekstraklasy podpisała także czołowa zawodniczka reprezentacji Argentyny, Malena Cavo.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.