Sportowcy nagrodzeni. W Wałbrzychu wręczono stypendia sportowe

Bartosz Szarafin, PP | Utworzono: 2024-03-20 07:50 | Zmodyfikowano: 2024-03-20 07:50
Sportowcy nagrodzeni. W Wałbrzychu wręczono stypendia sportowe - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

- Odzwierciedleniem sportowych sukcesów jest większa liczba stypendiów - mówi Monika Zalas, kierowniczka referatu sportu turystyki i zdrowia w UM w Wałbrzychu.

- 52 stypendystów mamy w tym roku. To są stypendia za wyniki sportowe w roku 2023. W dyscyplinach zespołowych to są: granie w reprezentacji klubu wałbrzyskiego co najmniej na poziomie II ligi, natomiast indywidualne, to już jest szeroki wachlarz, ale do 3. miejsca na Mistrzostwach Polski. Więc od koszykówki, siatkówki poprzez boks, zapasy, po np. curling również. 

A na co swoje stypendia wydają wałbrzyscy sportowcy?

- Na pewno jest to pomocne w dążeniu do celu, jakichś sukcesów. - Jakieś nakolanniki trzeba sobie kupić, klub zapewnia oczywiście strój i wszystko, ale jakieś suplementy, które pomagają. - Buty kupimy, kupimy strój i prawie nic nie mamy. Tyle treningów, co mamy w tygodniu i gdzieś tam zawody dochodzą, to zawsze gdzieś ten strój się przeciera, gdzieś zużywa.

Stypendium wynosi od 1000 do 1200 zł miesięcznie za osobę w dyscyplinach zespołowych oraz indywidualnie 750 zł i 500 zł dla sportowców niepełnoletnich. Wypłacane jest przez 11 miesięcy.

Nagrody finansowe otrzymało także 8 trenerów. Są to kwoty od 1000 do 2000 zł wypłacone jednorazowo.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.