Turniej ATP w Miami: Hurkacz awansował do trzeciej rundy

BT, PAP | Utworzono: 2024-03-24 06:41
Turniej ATP w Miami: Hurkacz awansował do trzeciej rundy - fot. Wikipedia/si.robi

23-letni Szewczenko w światowym rankingu zajmuje 58. miejsce. Hurkacz mierzył się z nim po raz trzeci i odniósł trzecie zwycięstwo.

W pierwszym secie o wygranej Polaka zadecydowało jedyne przełamanie w dziewiątym gemie. W drugiej partii obaj tenisiści serwowali bardzo dobrze i potrzebny był tie-break. Szewczenko spisał się w nim bezbłędnie. Szybko objął prowadzenie 5-1 i po chwili wyrównał stan meczu.

Set trzeci miał podobny przebieg do pierwszego. Hurkacz nadal serwował bardzo dobrze, a Kazachowi ponownie przydarzył się jeden moment słabości. Dał się przełamać w szóstym gemie i powstałej wówczas straty już nie odrobił.

27-letni wrocławianin posłał w całym meczu aż 28 asów, a jego rywal zaledwie pięć.
Kolejnym rywalem Hurkacz, który w Miami wygrał w 2021 roku, będzie rozstawiony z numerem 28 Amerykanin Sebastian Korda.

Wynik meczu 2. rundy singla:

Hubert Hurkacz (Polska, 8) - Aleksander Szewczenko (Kazachstan) 6:4, 6:7 (2-7), 6:3.