Hurkacz odpadł z turnieju w Miami

WK, PAP | Utworzono: 2024-03-27 06:35
Hurkacz odpadł z turnieju w Miami - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

32-letni Dimitrow to dla Hurkacza rywal wyjątkowo niewygodny. Pięć lat młodszy wrocławianin mierzył się z nim po raz piąty i doznał piątej porażki.

Hurkacz był blisko zwycięstwa, choć jego największa broń, czyli serwis, tego dnia nie funkcjonował najlepiej. Podopieczny trenera Craiga Boyntona zanotował tylko osiem asów, a we wcześniejszych spotkaniach, z Kazachem Aleksandrem Szewczenką i Amerykaninem Sebastianem Kordą miał ich, odpowiednio, 28 i 15.

W pierwszym secie o wygranej Hurkacza zadecydowało jedyne przełamanie w ósmym gemie. W drugiej partii to Bułgar zdołał go raz przełamać, w szóstym gemie.

W secie trzecim obaj wygrali swoje wszystkie gemy serwisowe i potrzebny był tie-break. W nim kluczowa sytuacja miała miejsce przy stanie 2-2 i serwisie Polaka.

Dimitrow z trudem przebił piłkę na stronę Hurkacza i wydawało się, że ten łatwo zdobędzie punkt. Hurkacz owszem zagrał nie do odbioru, ale wykonując doślizg minimalnie dotknął stopą siatki. Sędzia zauważył przewinienie, punkt dostał Bułgar.

Hurkacz wściekły cisnął rakietą o kort, zarzekał się, że siatki nie dotknął, ostentacyjnie się o nią oparł. Arbiter pozostał niewzruszony i decyzji nie zmienił.

Dimitrow wykorzystał dekoncentrację rywala, zdobył dwa kolejny punkty, a chwilę później zakończył spotkanie wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

W ćwierćfinale rywalem Dimitrowa będzie najwyżej rozstawiony Hiszpan Carlos Alcaraz.

Wynik meczu 1/8 finału singla:

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 11) - Hubert Hurkacz (Polska, 8) 3:6, 6:3, 7:6 (7-3).

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.