Allegro kupi znany wrocławski portal

| Utworzono: 2009-06-10 17:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Allegro kupi znany wrocławski portal -

Bankiera - poprzez spółkę MIH Allegro BV - kupuje fundusz Naspers. Należą już do niego Gadu-Gadu i Allegro. Szczegóły transakcji podaje serwis Interaktywnie.com.

Bankier.pl to drugi pod względem popularności - po Money.pl - samodzielny portal finansowy w Polsce. Ciekawostką jest to, że oba te portale powstały i działają we Wrocławiu. Największymi udziałowcami Bankiera : fundusz inwestycyjny banku BZ WBK oraz jedna ze spółek z grupy MCI, kontrolowanej przez wrocławskiego biznesmena Tomasza Czechowicza, specjalizującego się w inwestycjach w portale internetowe.

Główny rywal Bankiera - Money.pl - już od kilku lat jest własnością niemieckiego wydawnictwa Handelsblatt. W czołówce rankingu najpopularniejszych serwisów finansowych w Polsce jest też portal "Gazety Prawnej", która ma być w tym roku połączona z "Dziennikiem". Można więc zakładać, że także strony obu tych gazet zostaną w jakiś sposób połączone lub zintegrowane, co może wzmocnić portal "GP". Ruch na rynku polskich portali finansowych jest więc spory.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.