Dwa lata więzienia dla księdza, który inwestował dotacje w kryptowaluty

Karolina Bieniek, GN | Utworzono: 2024-04-04 09:54 | Zmodyfikowano: 2024-04-04 09:54
Dwa lata więzienia dla księdza, który inwestował dotacje w kryptowaluty - fot. Bazylika Mniejsza / bazylika.legnickiepole.pl
fot. Bazylika Mniejsza / bazylika.legnickiepole.pl

Ksiądz z Legnickiego Pola pieniądze z dotacji zainwestował w kryptowaluty. Środki przepadły, a on usłyszał wyrok dwa lata bezwzględnego więzienia. Chodzi o środki z dotacji celowej, które pochodziły częściowo z Ministerstwa Kultury, a częściowo z urzędu gminy i miały zostać przeznaczone na renowację zabytkowej bazyliki w Legnickim Polu. Jak informuje wójt Rafał Plezia, gmina częściowo je odzyska, parafia ma przekazać do gminy nieruchomość w postaci 18-arowej działki przy plebani:

- Oczekujemy na zgodę biskupa na dokonanie przekazania notarialnego oraz w piątek mamy posiedzenie rady gminy i rada gminy będzie decydować o takiej możliwości rozliczenia się z parafią, która już definitywnie zamknie sprawę.

Jak przekazał wójt, działka zostanie wykorzystana jako droga dojazdowa do przychodni gminnej. Były proboszcz Legnickiego Pola Włodzimierz G. z konta parafii wyprowadził ponad 1.2 miliona złotych. Sąd uznał, że mężczyzna działał z rozmysłem i spowodował ogromne straty na rzecz społeczności. Skazał go na 2 lata pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Boss2024-04-04 11:40:52 z adresu IP: (2a02:a319:a03f:6500:c8fb:x:x:x)
Dzień jak co dzień w kościele katolickim ;)