Siatkarki #VolleyWrocław kończą sezon na 10. miejscu

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-04-10 06:48 | Zmodyfikowano: 2024-04-10 09:14
Siatkarki #VolleyWrocław kończą sezon na 10. miejscu - fot. volleywroclaw.pl

W pierwszym starciu również górą były rywalki, wtedy także wygrały 3:1.

Tym razem wrocławianki dobrze rozpoczęły ten mecz, ale niewielką przewagę punktową szybo straciły w połowie pierwszej partii. Stal zanotowała serię sześciu punktów i odskoczyła w kluczowym momencie. Volley nie był już w stanie dogonić rywalek i gospodynie przegrały pierwszego seta 19:25.

W drugiej partii to Stal grała lepiej na początku, ale wrocławianki nie chciały odpuścić. Najpierw udało im się dogonić rywalki, a potem konsekwentną grą w obronie i skutecznymi kontrami Volejki zapewniły sobie prowadzenie w secie i remis w meczu 1:1.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana, ale więcej zimnej krwi w końcówce zachowały przyjezdne. W czwartej i decydującej partii znów zdecydowała końcówka i znów to Stal miała więcej do powiedzenia przy stykowych sytuacjach.

Ostatecznie Volley przegrał 1:3 i ten sezon Tauron Ligi zakończył na 10. miejscu.

KGHM #VolleyWrocław – ITA Tools Stal Mielec 1:3 (19:25, 25:20, 24:26, 22:25)

Pierwszy mecz Stal wygrała 3:1 i zajęła dziewiąte miejsce.

#VolleyWrocław: Gabriela Ponikowska, Lucie Muhlsteinova, Anna Bączyńska, Anna Lewandowska, Julia Stancelewska, Kinga Stronias - Anna Pawłowska (libero) – Aleksandra Gromadowska, Adrianna Szady, Joanna Chorąża, Aleksandra Gancarz.

ITA Tools Stal Mielec: Sylwia Kucharska, Emilia Mucha, Izabela Bałucka, Weronika Gierszewska, Katarzyna Bryda, Sonia Kubacka - Klaudia Łyduch (libero) - Karolina Pancewicz (libero), Kamila Dyduła, Aleksandra Walczak.