Polityczna niespodzianka. Dyrektor szpitala w Bolesławcu został radnym wojewódzkim

Piotr Słowiński, BT | Utworzono: 2024-04-11 08:37 | Zmodyfikowano: 2024-04-11 08:39
Polityczna niespodzianka. Dyrektor szpitala w Bolesławcu został radnym wojewódzkim - Kamil Barczyk pierwszy z prawej. fot. Piotr Słowiński
Kamil Barczyk pierwszy z prawej. fot. Piotr Słowiński

Barczyk dopiero w lutym zdecydował, że będzie kandydować, a mimo to wygrał:

- Trzecie miejsce na liście powoduje przede wszystkim to, że szanse na zdobycie mandatu są stosunkowo mniejsze. Nikt z pozostałych kandydujących osób nie dostał się z trzeciego miejsca. Dostały się jedynki albo dwójki.

Teraz jest przekonany, że Trzecia Droga znajdzie dla siebie miejsce w prezydium sejmiku i zarządzie województwa:

- 15 mandatów objętych przez Platformę, cztery mandaty objęte przez Trzecią Drogę i jeden mandat lewicowy powoduje, że ta koalicja staje się taką pierwszego wyboru.

Kamil Barczyk na własnej liście zyskał tylko o około tysiąca głosów mniej niż wszyscy pozostali kandydaci razem wzięci. Poparli go przede wszystkim mieszkańcy powiatu bolesławieckiego i zgorzeleckiego. Więcej głosów od niego w regionie jeleniogórskim dostali tylko znani politycy innych ugrupowań: Krzysztof Mróz z PiS, Jerzy Pokój z PO i Cezary Przybylski z Bezpartyjnych. Sama Trzecia Droga w powiecie bolesławieckim choć powstała ledwie kilka tygodni przed wyborami zyskała w sumie 3 radnych. Do rady miasta Bolesławiec dostał się Mariusz Potyszka, do rady powiatu bolesławieckiego Wojciech Kasprzyk i do sejmiku województwa dolnośląskiego Kamil Barczyk.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.